Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

66 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Bebelusi De Ianuarie 2008
ana80
postare Dec 1 2008, 10:02 PM
Postare #31


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 763
Inscris la: 7-October 08
Din: verona
Membru nr.: 41,201



QUOTE(vanina @ Dec 1 2008, 11:50 PM) *
Felicitari pentru toti dintisorii de aici tongue.gif noi avem numai doi oFloare1.gif si de cateva zile am inceput sa mergem de-a busilea biggrin.gif


BRAVO! eusa_clap.gif SA TE TI DE ACUM ,MAMI,CA AM PLECAT LA INSPECTAT TOATA CASA! bananab.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria2008
postare Dec 1 2008, 10:04 PM
Postare #32


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,802
Inscris la: 27-May 08
Membru nr.: 24,562



QUOTE(vanina @ Dec 1 2008, 11:50 PM) *
Felicitari pentru toti dintisorii de aici tongue.gif noi avem numai doi oFloare1.gif si de cateva zile am inceput sa mergem de-a busilea biggrin.gif


eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif e baiat mare.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vanina
postare Dec 1 2008, 10:13 PM
Postare #33


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 439
Inscris la: 19-November 08
Membru nr.: 49,912



Multumim bananab.giflaugh.gif .
Mamicilor, vroiam sa va intreb bebeii vostri cam ce cantitate mananca la o masa? Eu daca ii dau de exemplu piure de cartofi cu galbenus de ou sau carnita mananca cateva lingurite nu cred ca ajunge la 100 grame, poate 50 ... iaurt papa si 150 grame odata cand ii dau


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ana80
postare Dec 1 2008, 11:38 PM
Postare #34


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 763
Inscris la: 7-October 08
Din: verona
Membru nr.: 41,201




[quote name='vanina' date='Dec 2 2008, 12:13 AM' post='378991']
Multumim bananab.gif laugh.gif .
Mamicilor, vroiam sa va intreb bebeii vostri cam ce cantitate mananca la o masa? Eu daca ii dau de exemplu piure de cartofi cu galbenus de ou sau carnita mananca cateva lingurite nu cred ca ajunge la 100 grame, poate 50 ... iaurt papa si 150 grame odata cand ii dau
[/quote
atat cat vrea ea sa manance,nu o fortez sa manance in puls(chiar daca eu as vrea sa manance mai mult),sunt zile in care mananca doar cateva lingurite si zile in care mananca foarte bine....noi inca mai papam si de la mami lapte ...dai ceea cei place si ai multa rabdare si ai sa vezi ca in curand o sa pape tot ceea cei dai...si noi ne-am stresat cu faptul ca nu manca dar apoi ne-am multumit si cu cele cateva lingurite si acum papam aproape tot...sanatate si pupici la jucaus.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vanina
postare Dec 2 2008, 08:22 AM
Postare #35


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 439
Inscris la: 19-November 08
Membru nr.: 49,912



QUOTE(ana80 @ Dec 2 2008, 01:38 AM) *
atat cat vrea ea sa manance,nu o fortez sa manance in puls(chiar daca eu as vrea sa manance mai mult),sunt zile in care mananca doar cateva lingurite si zile in care mananca foarte bine....noi inca mai papam si de la mami lapte ...dai ceea cei place si ai multa rabdare si ai sa vezi ca in curand o sa pape tot ceea cei dai...si noi ne-am stresat cu faptul ca nu manca dar apoi ne-am multumit si cu cele cateva lingurite si acum papam aproape tot...sanatate si pupici la jucaus.gif

bere.gif si noi papam lapte tot de la mami tongue.gif de asta si intreb de cantitati pentru ca ma gandesc ca poate mananca prea mult lapte si prea putina mancare... blush.gif tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ana80
postare Dec 2 2008, 01:20 PM
Postare #36


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 763
Inscris la: 7-October 08
Din: verona
Membru nr.: 41,201



QUOTE(vanina @ Dec 2 2008, 10:22 AM) *
bere.gif si noi papam lapte tot de la mami tongue.gif de asta si intreb de cantitati pentru ca ma gandesc ca poate mananca prea mult lapte si prea putina mancare... blush.gif tzuc.gif


la ultimul control i-am spus pediatrului ca mananca putina mancare si dupa ce a controlat-o mi-a spus sa stau linistita ca s-a dezvoltat normal,sa nu-mi fac griji ca nu mananca mancare atata timp cat ea nu a slabit... se pare ca tot lapticul de la mami este mai bun ....sa fim bucuroase ca avem lapte ca sa se hraneasca oFloare.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria2008
postare Dec 2 2008, 07:44 PM
Postare #37


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,802
Inscris la: 27-May 08
Membru nr.: 24,562



QUOTE(vanina @ Dec 2 2008, 12:13 AM) *
Multumim bananab.gif laugh.gif .
Mamicilor, vroiam sa va intreb bebeii vostri cam ce cantitate mananca la o masa? Eu daca ii dau de exemplu piure de cartofi cu galbenus de ou sau carnita mananca cateva lingurite nu cred ca ajunge la 100 grame, poate 50 ... iaurt papa si 150 grame odata cand ii dau



In privinta asta nu am avut probleme.Acum cu dintisorii a fost putin mai mofturoasa(refuza sa pape laptic).Bucurati-va ca aveti laptic inca pentru ca lapticul de la mami este cel mai bun eating.gif .Eu zic sa nu iti faci probleme daca a luat normal in greutate pentru ca el papa atat cat are nevoie.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vanina
postare Dec 2 2008, 10:33 PM
Postare #38


Member
***

Grup: Members Plus
Postari: 439
Inscris la: 19-November 08
Membru nr.: 49,912



QUOTE(maria2008 @ Dec 2 2008, 09:44 PM) *
In privinta asta nu am avut probleme.Acum cu dintisorii a fost putin mai mofturoasa(refuza sa pape laptic).Bucurati-va ca aveti laptic inca pentru ca lapticul de la mami este cel mai bun eating.gif .Eu zic sa nu iti faci probleme daca a luat normal in greutate pentru ca el papa atat cat are nevoie.

Da asa e. Cu greutatea nu are probleme are cel putin 11 kg notworthy.gif numai ca trebuie sa insist cu mancarea la el ca papa prea mult laptic(cred eu) si nu as vrea sa devina anemic din cauza asta. Azi a papat mai bine ca de obicei biggrin.gif Va pupam tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ramos_kestorita
postare Dec 3 2008, 10:00 PM
Postare #39


Junior
*

Grup: Members
Postari: 3
Inscris la: 4-April 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 19,544



Sunteti niste fericite! bananab.gif Eu m-am intors la munca cand bb avea 4 luni. crybaby.gif Asa ca n-am alaptat pre mult (+ 2 mastite la acelasi san). Tudor a mancat f.f.f.bine pana la nenorocirea asta de enterocolita. Acum mananca numai orez, morcov, lapte fara lactoza si e satul, mititelu'. Nu au nici un gust. Dar, sper sa trecem cat mai rpd peste asta si ne revenim noi! bouncy.gif Acum vreo 3 saptamani a avut o per. de 10-14 zile cand nu mai vroia lapte. mad.gif Dr. lui imi zicea sa-i dau in somn sau sa-l indulcesc.Nu am fost de acord cu nicio varianta, dar, i-am dat cereale cu cacao sau altele de la milupa sub forma de budinca. Si, intr-o dimineata am incercat ceva si mi-a iesit... am pus lapte in canuta cu cioc de la avent si a baut baiatu'... n-avea nicio treaba! notworthy.gif Apoi, incet incet am reintrodus bibe. biggrin.gif pup toti jucaus.gif


--------------------
ramona
[font="Impact"][/font][size="4"][/size][color="#9932CC"][/color]
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maria2008
postare Dec 3 2008, 10:24 PM
Postare #40


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,802
Inscris la: 27-May 08
Membru nr.: 24,562



QUOTE(ramos_kestorita @ Dec 4 2008, 12:00 AM) *
Sunteti niste fericite! bananab.gif Eu m-am intors la munca cand bb avea 4 luni. crybaby.gif Asa ca n-am alaptat pre mult (+ 2 mastite la acelasi san). Tudor a mancat f.f.f.bine pana la nenorocirea asta de enterocolita. Acum mananca numai orez, morcov, lapte fara lactoza si e satul, mititelu'. Nu au nici un gust. Dar, sper sa trecem cat mai rpd peste asta si ne revenim noi! bouncy.gif Acum vreo 3 saptamani a avut o per. de 10-14 zile cand nu mai vroia lapte. mad.gif Dr. lui imi zicea sa-i dau in somn sau sa-l indulcesc.Nu am fost de acord cu nicio varianta, dar, i-am dat cereale cu cacao sau altele de la milupa sub forma de budinca. Si, intr-o dimineata am incercat ceva si mi-a iesit... am pus lapte in canuta cu cioc de la avent si a baut baiatu'... n-avea nicio treaba! notworthy.gif Apoi, incet incet am reintrodus bibe. biggrin.gif pup toti jucaus.gif



Si Daria de cateva zile refuza sa pape laptic dar dupa cum spune-i si tu o las sa adoarma si ii dau sa pape.Daca e cu cereale papa fara probleme dar daca e simplu nu mananaca decat cel mult 100 ml.Au si ei perioadele lor biggrin.gif .Noi acum dormim bine dar refuzam lapticul. doh.gif Sanatate multa la un jucaus.gif bolnavior. oFloare1.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

66 Pagini V  « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 29th April 2024 - 10:16 AM