Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 1292 1293 1294 1295 1296 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
manu1981
postare Nov 4 2009, 03:54 PM
Postare #12931


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(maria_corina29 @ Nov 4 2009, 05:33 PM) *
FETELOR, SUNT FERICITAAAAA bananab.gif , ACUM 2 MINUTE A ZIS MAMA super.gif , EU ATENTA LA LAPTOP, M-A STRIGAT MAMA nanner.gif MAI ZISESE EL ZILELE TRECTE DOAR MA DAR AZI LE-A LEGAT - MAMA super.gif

Felicitari eusa_clap.gif eusa_clap.gif eusa_clap.gif
Bebelusii nostri devin din ce in ce mai vorbareti smile.gif
Arina zice doar tata, dar zice asa, tot timpul, nu asociaza cuvantul tata cu sotul meu. Mai avem rabdare. "Mama" nu da semne ca ar zice prea curand, dar si cand o sa zica ... smile.gif


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Nov 4 2009, 03:57 PM
Postare #12932


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(andreeak @ Nov 4 2009, 04:53 PM) *
Parca ati mai discutat dar nu mai stiu unde,ce iaurt le dati?Maria vad ca a inceput sa manance foarte bine,in schimb nu prea bea lapte. simplu.Acum o ora a mancat un castronel de piure,(cam 180 zic io) si acum plecaie si tipa pt ca il vede pe Dan mancand.

Noi papam iaurt facut in casa din lapte de vacuta. Mai asteptam cu produsele cumparate. Deocamdata am timp sa-i fac eu si nu a fost nici mofturoasa, asa ca incerc sa o tin numai cu produse preparate acasa.


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Nov 4 2009, 04:00 PM
Postare #12933


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(alinaspa @ Nov 4 2009, 05:54 PM) *
Noi tocmai am luat contact cu solul.... Am lasat-o cu Berta 10 minute sa trag cu aspiratorul ... si Berta , atenta la Aniela ...numai am auzit pocnetul . Erau una mai speriata ca alta , nu stiam pe care sa o linistesc prima . Offffff

Un pupic si o imbratisare pentru puiutul mic si accidentat. hug.gif tzuc.gif
DE acum trebuie sa ne mai asteptam si la d-astea, ca o sa devina din ce in ce mai neastamparati. Important e sa avem grija sa fie cat mai putine accidente. Dar vorba aia "omul ca sa invete trebuie sa o pateasca pe pielea lui".


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andree29
postare Nov 4 2009, 06:06 PM
Postare #12934


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800




QUOTE(maria_corina29 @ Nov 4 2009, 05:33 PM) *
FETELOR, SUNT FERICITAAAAA bananab.gif , ACUM 2 MINUTE A ZIS MAMA super.gif , EU ATENTA LA LAPTOP, M-A STRIGAT MAMA nanner.gif MAI ZISESE EL ZILELE TRECTE DOAR MA DAR AZI LE-A LEGAT - MAMA super.gif



Felicitari ,Gabriel a intrat in randul vorbaretilor.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andree29
postare Nov 4 2009, 06:08 PM
Postare #12935


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800



QUOTE(alinaspa @ Nov 4 2009, 05:54 PM) *
Uraaaaa.Bravo Gabi!Mami , cred ca esti in al 9lea cer ...
Noi tocmai am luat contact cu solul.... Am lasat-o cu Berta 10 minute sa trag cu aspiratorul ... si Berta , atenta la Aniela ...numai am auzit pocnetul . Erau una mai speriata ca alta , nu stiam pe care sa o linistesc prima . Offffff



Cate un tzuc.gif pt Sara si Berta ca sa le treaca la Sara durerea iar la Berta spaima.

Aceasta postare a fost editata de andree29: Nov 4 2009, 06:11 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andree29
postare Nov 4 2009, 06:11 PM
Postare #12936


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800



QUOTE(manu1981 @ Nov 4 2009, 05:53 PM) *
Cu placere smile.gif Sigur ca o sa mai pun retete pe care le voi mai face si pe care le mai gasesc pe net. Eu astazi i-am pus la copt 2 mere sa i le dau cu branzica. Abia astept sa vad daca o sa-i placa.
Mi-ai dat o idee cu mohairul floare2.gif Nu am mai impletit de vreo 10 ani, dar nu e traziu sa-mi reamintesc smile.gif


Si eu am bagat la cuptor inainte sa plec la scoala mere si ma gandesc sa fac un pic de gris si sa le amestec.
Sa ne spui ce ii mai faci maine ,eu nu stiu sa fac iaurt de casa crybaby.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anastasia80
postare Nov 4 2009, 06:14 PM
Postare #12937


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,870
Inscris la: 3-March 09
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 75,408



La multe lunite inainte micutilor NOEL SI DAVID ALEXANDRU, sa cresteti mari, sanatosi si voiosi!!! occasion.gif occasion.gif occasion.gif

Noi azi am fost la doctor ca se accentuase bubitele pe fata si ne-a dat sa luam aerius. Vad ca s-a mai ameliorat cat de cat. Bine ca nu e mai grav.

Felicitari micutule Gabriel pt cuvantul MAMA.


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
manu1981
postare Nov 4 2009, 06:24 PM
Postare #12938


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 5,273
Inscris la: 3-March 09
Din: Arges
Membru nr.: 75,566



QUOTE(andree29 @ Nov 4 2009, 08:11 PM) *
Si eu am bagat la cuptor inainte sa plec la scoala mere si ma gandesc sa fac un pic de gris si sa le amestec.
Sa ne spui ce ii mai faci maine ,eu nu stiu sa fac iaurt de casa crybaby.gif

Nu se face greu iaurtul de casa. Eu pun intr-un borcanel lapte de vacuta dulce, dupa ce l-am fiert inainte, amestecat cu o lingura de smantana si il las la temperatura camerei 24 de ore, pana se prinde laptele. Apoi il pun la frigider si ii dau cam de 2 ori din el, ca e un borcanel de 300 si ceva de grame.

Aceasta postare a fost editata de manu1981: Nov 4 2009, 06:39 PM


--------------------



Cine vrea sa afle mai multe despre noi ne poate vizita pe blog http://www.utilecopii.ro/forum/index.php?showforum=244

"Nimic nu poate modela mai bine sufletul unui bărbat, decât femeia de lângă el."
"Bărbatul și femeia nu sunt doi oameni, ci unul singur. Jumătatea întregului nu poate face copii."
"Sfințenia vine din dragoste. Toți cei ce cred și iubesc cu adevărat sunt sfinți."

Sfantul Ioan Gura de Aur


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andree29
postare Nov 4 2009, 06:50 PM
Postare #12939


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800



QUOTE(manu1981 @ Nov 4 2009, 08:24 PM) *
Nu se face greu iaurtul de casa. Eu pun intr-un borcanel lapte de vacuta dulce, dupa ce l-am fiert inainte, amestecat cu o lingura de smantana si il las la temperatura camerei 24 de ore, pana se prinde laptele. Apoi il pun la frigider si ii dau cam de 2 ori din el, ca e un borcanel de 300 si ceva de grame.



Am sa ii fac si eu ms mult floare2.gif .
Andrei acuma a papat gris cu mere coapte .,a papat 230 ml bananab.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andree29
postare Nov 4 2009, 06:53 PM
Postare #12940


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800



Votul 366 e de la noi tzuc.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 1292 1293 1294 1295 1296 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 18th April 2024 - 05:02 PM