Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

58 Pagini V  « < 54 55 56 57 58 >  
Reply to this topicStart new topic
> Fleacuri De Toate Zilele, Jurnal
marimaria
postare Jun 9 2011, 08:40 PM
Postare #551


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



Ce-as putea sa mai povestesc despre ce am mai facut in ultimul timp?

Traznai....era sa dau foc la casa.
Am lasat o lumanare parfumata aprinsa si m-am dus linistita la culcare.....la 3 noaptea stingeam focul de pe etajera mobilei din sufragerie, iar casa era parfumata cu fum liwlol.gif
Geamurile larg deschise......funigine peste tot, absolut peste tot.
Iar acu sunt in zugraveli......de doua saptamani varuiesc cate o bucata de perete, un mp de tavan, etc.
Nu am nici un chef....numai asta imi lipsea.

Astept doritori cu chef de zugravit..... doh.gif

Azi am avut si examen de italiana.....cu Teo parca vorbisem mai de mult despre asta......daca iau si nivelul asta C1 sunt tare.....mai am un nivel C2 si am ajuns la maxim.
Nu ma intrebati la ce-mi trebuie, dar eu sunt multumita de mine, sa-tis-fa-cu-ta.
Vreau sa invat, am curaj sa invat cat mai mult.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
giulia_0319
postare Jun 13 2011, 04:32 PM
Postare #552


Caught between the devil and the deep blue sea...
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,570
Inscris la: 2-December 06
Din: Verviers (BE)
Membru nr.: 985



hi.gif te admir pentru curajul tau, pentru tot ceea ce esti.... oFloare.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Jun 20 2011, 12:54 PM
Postare #553


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



Sal fetili, din categoria traznai.......am chiuveta din bucatarie infundata liwlol.gif
Sa vedeti ci frumos ii la mini acasa cu sifonu' balanganind pe sub chiuveta si toati cele prin jur
Acu spal blide la baie spalvase.gif .......ma simt ca la camin la facultate cand lasam zoaiele in chiuveta
Ce mai pot spune cand cretina care o infundat chiuveta sunt tot eu?
Am spalat un lighenus in care facusem ciment din ala rapid pt astupat gauri in pereti......si gospodina si furnica din mine o spalat ligheanul in chiuveta......cimentu' s-o intarit si io-te-asa am rezolvat treaba
Hotarata, nu?
Astept sa vina un flacau in seara asta sa-si dea cu parerea.......daram peretele sau nu? ca tuburile sunt prin pereti
Am bagat si sarpele, dar s-o oprit undeva la un metru si ca sa fie treaba minunata am distrus si chiuveta.......am turnat ceva lichid tip mr muscolo care-i acid.....apa nu cobora si mi-o coclit chiuveta
Nah, da-ti-va cu parerea anima1.gif

Aceasta postare a fost editata de marimaria: Jun 20 2011, 12:56 PM


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Jun 20 2011, 05:46 PM
Postare #554


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683




QUOTE(marimaria @ Jun 20 2011, 12:54 PM) *
Sal fetili, din categoria traznai.......am chiuveta din bucatarie infundata liwlol.gif
Sa vedeti ci frumos ii la mini acasa cu sifonu' balanganind pe sub chiuveta si toati cele prin jur
Acu spal blide la baie spalvase.gif .......ma simt ca la camin la facultate cand lasam zoaiele in chiuveta
Ce mai pot spune cand cretina care o infundat chiuveta sunt tot eu?
Am spalat un lighenus in care facusem ciment din ala rapid pt astupat gauri in pereti......si gospodina si furnica din mine o spalat ligheanul in chiuveta......cimentu' s-o intarit si io-te-asa am rezolvat treaba
Hotarata, nu?
Astept sa vina un flacau in seara asta sa-si dea cu parerea.......daram peretele sau nu? ca tuburile sunt prin pereti
Am bagat si sarpele, dar s-o oprit undeva la un metru si ca sa fie treaba minunata am distrus si chiuveta.......am turnat ceva lichid tip mr muscolo care-i acid.....apa nu cobora si mi-o coclit chiuveta
Nah, da-ti-va cu parerea anima1.gif

ioiiiiiiiiiiiiii....esti geniala!!!!cat de frumos si comic povestesti!!!
saracuta de tine!!!
nu am idei mami drag!!!dar stiu ac subst alea gen mr muscolo precum si subst atri care iau calcarul d p obectele de la baie pot strica mai mult decat sa faca bine!!!asa mi-am inegrit si eu capacul de la chiuveta desi era material bun nu vrajeala chinezeasca....
sper sa poti rezolva cumva ...fara sa spargi pereti...desi i complicata tb!!!! doh.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anku
postare Jun 20 2011, 05:48 PM
Postare #555


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 10,724
Inscris la: 15-September 08
Din: sibiu ,acum Bavaria
Membru nr.: 37,683



QUOTE(giulia_0319 @ Jun 13 2011, 04:32 PM) *
hi.gif te admir pentru curajul tau, pentru tot ceea ce esti.... oFloare.gif

subscriu.... smile.gif
acum caut si eu sa-mi ajung nivelul de c1.... liwlol.gif


--------------------


"Exista frunze care nu cad, oricat de puternic ar fi vantul; exista clipe, oameni si fapte care nu se uita, chiar daca uitarea este o lege a firii."
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Jun 29 2011, 07:13 AM
Postare #556


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



Ieri seara am fost la un teatru de marionete.....artisti ambulanti.

Manuiau niste marionete de prost gust: Shrek si un broscoi, prezentatori, o alba ca zapada infricosatoaare
Sot si sotie care faceau tot: actori, ei vindeau si bilete si apoi in pauza vindeau si vata de zahar si cucurigi
Pe margini nu aveau perdelutele trase si se vedea tot, deh, trebuiau sa stea si cu ochii pe marfa si pe un tzanc mic intr-un landou.....copilul lor (ma intreb ce-ar fi facut daca in momentul ala copilul ar fi inceput sa planga)

Un baietel a ghicit ca se vedea si tot dadea roata pana s-au prin si restul copiilor si se tot duceau pe margini sa-i bungheasca pe astia doi cu mainile in marionet liwlol.gif
Plus ca erau pe laturi cu povestea, un pic moderinzata.....de un ridicol grotesc
Imi pare rau ca nu am luat oua si rosii sa le arunc in cap
Ca sa nu mai spun cum manuiau pe cei 7 pitici......el tinea unul untr-o mana si altul in alta mana, iar ea tinea restul de 5 pitici: intr-o mana 2 si in cealalta 3 legati cu cate un snur parca erau rapiti si legati de un copac liwlol.gif

Sa mai spun ca am platit 5 euro de pers?
Si vata de zahar era 2 euro, la fel cucurigii, iar o jucarie care la chineji o cumperi cu 50 de centi, la ei era 3 ,50 euro? liwlol.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
USA
postare Jun 29 2011, 03:06 PM
Postare #557


Top Golden Member
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 17,963
Inscris la: 5-May 08
Din: U.S.A.-Boston MA
Membru nr.: 22,516



Wauu, Mari...ce jalnic......iar scorurile, un si mai mare WAWWW! oFloare1.gif

tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif


--------------------
TOT CE E MAI FRUMOS PE LUME E ZAMBETUL DE COPIL!!!

Laugh as much as you breathe and love as long as you live.
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dyana
postare Jun 29 2011, 04:02 PM
Postare #558


daydreamer
*********

Grup: Golden Members
Postari: 7,397
Inscris la: 11-July 07
Din: Bucuresti
Membru nr.: 5,089



Mie mi se pare foarte boema toata afacerea. De aici, mi se pare un privilegiu sa vezi o astfel de reprezentatie, oricat de proasta. Chiar mi-ar placea sa vad o astfel de scena, cred ca as face o gramada de poze, pt ca e mai mult decat o sceneta cu alba ca zapada, e o poveste de viata. rolleyes.gif


--------------------



*Zâmbetul e ca ștergătorul de parbriz: nu oprește ploaia, dar îți permite să îți vezi de drum :)
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marimaria
postare Jun 29 2011, 04:57 PM
Postare #559


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,578
Inscris la: 7-January 09
Din: Torino, Italia
Membru nr.: 63,039



Da, ar fi trebuit sa fac niste poze, dar am o maaaaaare scuza: toata ziua am stat la plaja si eu si fata ei eram rupe de oboseala si prajite.......eu ca eu, dar cea mi ca arata ca un rac fiert.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ninina
postare Jun 29 2011, 06:07 PM
Postare #560


...sunt fericita alaturi de iubitii mei...
**********

Grup: Top Golden Members
Postari: 13,885
Inscris la: 11-September 08
Membru nr.: 37,208



QUOTE(marimaria @ Jun 20 2011, 01:54 PM) *
Sal fetili, din categoria traznai.......am chiuveta din bucatarie infundata liwlol.gif
Sa vedeti ci frumos ii la mini acasa cu sifonu' balanganind pe sub chiuveta si toati cele prin jur
Acu spal blide la baie spalvase.gif .......ma simt ca la camin la facultate cand lasam zoaiele in chiuveta
Ce mai pot spune cand cretina care o infundat chiuveta sunt tot eu?
Am spalat un lighenus in care facusem ciment din ala rapid pt astupat gauri in pereti......si gospodina si furnica din mine o spalat ligheanul in chiuveta......cimentu' s-o intarit si io-te-asa am rezolvat treaba
Hotarata, nu?
Astept sa vina un flacau in seara asta sa-si dea cu parerea.......daram peretele sau nu? ca tuburile sunt prin pereti
Am bagat si sarpele, dar s-o oprit undeva la un metru si ca sa fie treaba minunata am distrus si chiuveta.......am turnat ceva lichid tip mr muscolo care-i acid.....apa nu cobora si mi-o coclit chiuveta
Nah, da-ti-va cu parerea anima1.gif

liwlol.gif liwlol.gif vai Maria...dar chiar ma amuzat patania ta....
..si pana ce ai facut??..s.a rezolvat cu bine??


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

58 Pagini V  « < 54 55 56 57 58 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 03:58 PM