Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3223 Pagini V  « < 571 572 573 574 575 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mamici De Aprilie 2009
lilBB
postare Mar 23 2009, 12:16 PM
Postare #5721


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,254
Inscris la: 9-October 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 41,521



QUOTE(mamigeo @ Mar 23 2009, 10:12 AM) *
tzuc.gif Frumos dar obositor.

Plus ca vineri seara s-a suparat sotul pe mine si nu mi-a mai vb pana sambata
Era meciul cu steaua si eu l-am pus sa-l scoata pe Theo din cada si sa-l stearga, imbrace (s-a enervat foarte tare, ca ce mai erau 10 min din meci, nu mai puteam astepta???) doh.gif

Voi ati ajuns la scoala parintilor joi?


liwlol.gif ei si tu, acuma de ce n-ai vrut sa-l lasi si pe el sa vada finalul?! nu e ca si cum e in fiecare seara... smile.gif doamne, uneori suntem si noi niste figuri... smile.gif
am ajuns foarte bine. mai avem joia asta si gata cu scoala parintilor.

poti sa ma luminezi olecutza in ceea ce priveste vitamina K si ergomet-ul?! ma intereseaza mai mult opinia ta personala si daca ai trecut prin asta...
thanks a lot! notworthy.gif floare2.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lilBB
postare Mar 23 2009, 12:20 PM
Postare #5722


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,254
Inscris la: 9-October 08
Din: bucuresti
Membru nr.: 41,521



QUOTE(Doinitzagabriela @ Mar 23 2009, 10:08 AM) *
Frumos, sa fi curajoasa si ma bucur ca faci pana atunci 38, este considerata la termen.Mi-ar palcea sa stiu si eu cand vrea bebe sa vina...oare sunt singura asa de nerabdatoare? poate de unde si sotul meu nu mai vorbeste de altceva decat de ,,cand o sa vina bebe"...


nu esti singura smile.gif si noi numai despre asta vorbim. ma trezesc dimineta si ii spun sotului, stai linistit, mergi la birou, ca nu se intampla azi smile.gif suntem tare nerabdatori si emotionati si noi, cred ca e normal, nu?! trandafir.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Doinitzagabriela
postare Mar 23 2009, 12:24 PM
Postare #5723


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 802
Inscris la: 7-October 08
Membru nr.: 41,131



QUOTE(mamigeo @ Mar 23 2009, 02:09 PM) *
Stai sa vezi Doinitza cand va creste puiul mare. Toata ziua stai sa strangi la jucarii de prin toata casa si tot dezordine este. Plus ca de celelalte treburi nu te scapa nimeni (curatenie, calcat, gatit). La mine acasa niciodata nu este ordine in toata casa (nu stiu daca si la celelalte mamici cu copii de varsta prescolara este asa).


Sunt convinsa, de asa sunt copii, si noi am fost la fel, stangea mama dupa mine si fratele meu....cand imi aduc aminte....numai ca la mine si sotul este mai dezordonat si deja am inceput sa vorbesc cu el ca va fi exemplu pentru bebe, bine ca are momente cand mai strange si el, dar rar...bine ca la curatenie se implica si ma ajuta foarte mult.


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamigeo
postare Mar 23 2009, 12:28 PM
Postare #5724


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,178
Inscris la: 14-October 08
Din: Urziceni
Membru nr.: 42,509




QUOTE(Doinitzagabriela @ Mar 23 2009, 12:16 PM) *
Am inteles mamigeo multumesc trandafir.gif , si sa inteleg caci chiar daca nu ai probleme si totul este in ordine, poti sa nasti in orice moment, ca mai toti ( mama, prietene) imi spun ca daca nu ai probleme ajungi deobicei la DNP la 40 de saptamani. Oricum eu ma simt pregatita pentru orice moment smile.gif


Depinde cat de nerabdator este bebelusul tau. Unii sunt mai lenesi si vor sa stea la mami in burtica pana la 42 sapt, altii vin si mai repede de cele 40. Nu trebuie sa ai probleme ca sa nasti mai devreme de termen. Medicul tau ce ti-a spus la ultimul control, deoarece ei dupa starea colului isi cam dau seama cat mai dureaza pana nasti.


--------------------



  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ssimmona
postare Mar 23 2009, 12:31 PM
Postare #5725


Mami de bebe dulce :)
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,457
Inscris la: 14-November 08
Din: Spain
Membru nr.: 48,765



Fetelor, ce emotionant este aici la voi! M-ati coplesit! Va doresc sanatate si curaj in ziua cea mare! Sanatate si bebelusilor si mult noroc in viata! partners.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anastasia80
postare Mar 23 2009, 12:36 PM
Postare #5726


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,870
Inscris la: 3-March 09
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 75,408



Buna burticute!!!!Ati fost tare active, eu acum 30 min m-am trezit deoarece nu am dormit mai toata noaptea din cauza unei masele. Parca a apucat-o batul, imi venea sa ma dau cu capul de pereti. Maine abea astept sa ma duc si eu la control dupa 5 sapt(cand am fost ultima oara).
SIMONICI nastere usoara si recuperare rapida, o sa iti tinem pumnii. Te asteptam cu vesti si pozici cu bb.
Pupici la toate burticiile si spor la treaba, ca vad ca toate suntem in febra aranjatului si zugravitului. tzuc.gif oFloare1.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anastasia80
postare Mar 23 2009, 12:37 PM
Postare #5727


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,870
Inscris la: 3-March 09
Din: BUCURESTI
Membru nr.: 75,408



QUOTE(ssimmona @ Mar 23 2009, 02:31 PM) *
Fetelor, ce emotionant este aici la voi! M-ati coplesit! Va doresc sanatate si curaj in ziua cea mare! Sanatate si bebelusilor si mult noroc in viata! partners.gif

Multumim mult de tot!!!! oFloare1.gif oFloare1.gif oFloare1.gif


--------------------

  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Doinitzagabriela
postare Mar 23 2009, 12:37 PM
Postare #5728


Top Member
****

Grup: Top Members
Postari: 802
Inscris la: 7-October 08
Membru nr.: 41,131



QUOTE(danieelaa @ Mar 23 2009, 02:08 PM) *
Incetul cu incetul va apropriati cu pasi repezi de marea zi ,mai aveti un pic si va veti intalni cu ingerasii vostri,noi va tinem pumnii si suntem alaturi de voi cu gandul si cu sufletul si va dorim o nastere usoara si asteptam sa vedem cine da prima startul si vrem bineinteles poze cu sufletelele voastre



Multumim mult ca esti alaturi de noi tzuc.gif ai o bebita superba sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa si cuminte trandafir.gif vad ca deja lista cu DNP-uri nu prea mai e valabila, ar fi trebuit sa nasc eu prima 4 aprilie, dar sunt si mamici de martie, bebei vin cand considera ei, asa ca sunt fete care vor naste inaintea mea, ma bucur cand aud ca mai au putin si vor avea bebelusul mult asteptat in brate. Eu una inca astept semne sa vina, sper sa nu ne lase sa asteptam foarte mult.


--------------------





  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
andree29
postare Mar 23 2009, 12:38 PM
Postare #5729


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,031
Inscris la: 30-September 08
Din: cluj
Membru nr.: 39,800



QUOTE(mamigeo @ Mar 23 2009, 02:09 PM) *
Stai sa vezi Doinitza cand va creste puiul mare. Toata ziua stai sa strangi la jucarii de prin toata casa si tot dezordine este. Plus ca de celelalte treburi nu te scapa nimeni (curatenie, calcat, gatit). La mine acasa niciodata nu este ordine in toata casa (nu stiu daca si la celelalte mamici cu copii de varsta prescolara este asa).

La mine este ordine cand sunt doar eu acasa ,fata mea la sf sapt pleaca la socra,dar daca nu e ea e sotul care e dezordonat.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
danieelaa
postare Mar 23 2009, 12:40 PM
Postare #5730


Silver Member
******

Grup: Silver Members
Postari: 1,714
Inscris la: 30-September 08
Din: alba-iulia
Membru nr.: 39,804



QUOTE(Doinitzagabriela @ Mar 23 2009, 12:37 PM) *
Multumim mult ca esti alaturi de noi tzuc.gif ai o bebita superba sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa si cuminte trandafir.gif vad ca deja lista cu DNP-uri nu prea mai e valabila, ar fi trebuit sa nasc eu prima 4 aprilie, dar sunt si mamici de martie, bebei vin cand considera ei, asa ca sunt fete care vor naste inaintea mea, ma bucur cand aud ca mai au putin si vor avea bebelusul mult asteptat in brate. Eu una inca astept semne sa vina, sper sa nu ne lase sa asteptam foarte mult.

tzuc.gif tzuc.gif hug.gif


--------------------


  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3223 Pagini V  « < 571 572 573 574 575 > » 
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 19th April 2024 - 08:17 AM