Bine ati venit Vizitator ( Logare | Inregistrare )

3 Pagini V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> My Jurnal
mamiralu
postare Jun 17 2009, 04:39 PM
Postare #1


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,045
Inscris la: 15-June 09
Membru nr.: 95,033



:)Culoarea ochilor si personalitatea

Uneori mergem pe strada si in fata noastra apare o privire ce ne atrage atentia si intotdeauna apare intrebarea, oare ce se ascunde in spatele acelor ochi patrunzatori?
Obisnuim sa clasificam in mod automat oamenii dupa venit, studii, preferinte muzicale sau statura fizica? Dar ochii, numiti si oglinda sufletului, nu sunt ei oare un indiciu relevant asupra personalitatii omului din fata noastra?
Cercetatorii spun ca da, si numeroase studii stiintifice au fost facute pentru a clasifica persoanele in functie de culoarea naturala a ochilor. Iar daca studiem un pic diferite filme sau carti, o sa observam ca diferitelor tipologii de personaje le-au fost atribuite culori pentru ochi in concordanta cu personalitatea lor, iar autorii nu uita niciodata sa specifice acest amanunt din caracterizarea lor.
Hai sa vedem deci care este personalitatea "atasata" fiecarei culori de ochi!

Ochi verzi, niciodata sa nu ii crezi!Ochi verzi apartin unor persoane foarte pasionale. Le place sa se joace, cand vine vorba de o relatie, de a sorecele si pisica. Dar odata ce Cupidon ii tinteste cu sageata dragostei, atunci aveti grija, pentru ca se anunta incediu de proportii. Pun mare accent pe incredere si respect intr-o relatie, fie ea de prietenie sau de dragoste. Sunt persoane ce sunt foarte bine primite in grupurile sociale, indiferent de nivel, deoarece exprima mult optimism, veselie, emanind o atractie invisibila ca a unui magnet.
Sunt persoane profunde care admira chiar si lucrurile cele mai simple din viata, cum ar fi o perna foarte pufoasa pe care se odihnesc sau soarele de dimineata ce razbate pe geam.
Au capacitatea de a vedea calitatea ce mai buna din oameni si ii apreciaza pentru ceea ce ei sunt si ceea ce ei
reprezinta.
Au multe vise, si intotdeauna scopul lor este sa le implineasca; nu le place sa lucreze cu jumatati de masura. Sunt misterioase si stiu sa pastreze un secret. Ca si defecte trebuie sa punctam ca uneori sunt prea timide si isi arunca prea des ochii in gradina vecinului, fara sa se uite in a sa.

Ochi albastri ca seninul, te imbata.... ca si vinul.Persoanele cu ochi albastrii sunt atractive, am putea spune chiar adorabile! Idealuri de frumusete confera atat femeilor, cat si barbatilor cu ochi albastri un punctaj ridicat, si un sarm deosebit!Le face placere sa faca surprize placute, sa ofere lucruri speciale persoanelor care le sunt dragi. Tot timpul sunt alaturi de tine atunci cand lucrurile nu merg prea bine, te sprijina si au harul de a te determina sa razi cu pofta. Fac orice pentru a le face placere persoanelor pe care le iubesc. In urma unor statistici a rezultat ca persoanele cu ochi albastri au relatii de lunga durata. Au tendinta de a fi blanzi, frumosi si saruta foarte bine.


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamiralu
postare Jun 17 2009, 06:07 PM
Postare #2


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,045
Inscris la: 15-June 09
Membru nr.: 95,033



azi am stat numai in casa:((numai la pc...parca sunt pe alta lume....de maine voi iesi mult mai des ,,mi-e frica sa nu pic in depresie....bebe misca ....luai povesti si cantecele pentru copii si ne plac mult...el se linistetste ,eu ma amuz:)


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamiralu
postare Jun 18 2009, 12:54 PM
Postare #3


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,045
Inscris la: 15-June 09
Membru nr.: 95,033



azi,,,,sunt trista ...nervoasa....plictisita...satula de lume ....satula parca si de mn....azi nu mai vraeu sa sufar pentru nimeni...nici pentru propria durere......azi vreau sa fiu libera si sa uit ca exista cineva in viata mea...azi vreau doar pe bebe sa il iubesc cu toata fiinta...vreau doar la el sa visez...pentru ca el este cel mai de pret dar din viata mea....azi iti multumesc doamne ca mi-ai dat acest dar .....daca azi nu aveam la ce sa ma gandesc...pe cine sa iubesc....oare ce faceamnu vreau sa plang...nu vreau sa imi agit puiu.....vreau sa fiu libera si singura....singura cu burtica mea....cu puiul meu:((


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamiralu
postare Jun 18 2009, 01:00 PM
Postare #4


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,045
Inscris la: 15-June 09
Membru nr.: 95,033




http://www.220.ro/WYSIXUnrJx/Akcent-Azi-Plang-Numai-Eu


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamiralu
postare Jun 18 2009, 01:05 PM
Postare #5


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,045
Inscris la: 15-June 09
Membru nr.: 95,033



horoscopul puiului meu:)Copilul Balanta

24 septembrie - 23 octombrie

Planeta: Venus
Element: aer
Culoare: albastru pastel, vernil

Personalitatea copilului Balanta

Echilibrul, pasiunea si lejeritatea aerului, dau bebelusului Balanta un sarm inegalabil.

Ordonat, fidel, atent, cel nascut sub semnul balantei ofera o relatie marcata de sinceritate profunda.

Balantele iubesc pe cei asemenea lor, pe cei care poseda aceleasi calitati si defecte ca si ei. Copilul Balanta este foarte sociabil si mereu orientat catre ceilalti, alimentandu-si in felul acesta si imensa nevoie de a fi tot timpul apreciat. Este constant, perspicace si subtil.

Priviti o Balanta in sensul propriu al termenului si veti intelege in totalitate caracterul copilului vostru. Mai mult decat orice, acesti copii au nevoie de echilibru si /sau armonie.

Ei nu suporta conflictele si cauta cu orice pret sa le evite, riscand uneori sa neglijeze propriile nevoi, dorinte sau interese. In cazul unei dispute in casa, copiii Balanta sunt cei care fac cele mai mari eforturi pentru a aduce reconcilierea si pentru a restabili armonia caminului.

Optimist, deschis si foarte atent cu ceilalti, copilul Balanta este extrem de incantat de jocurile in grup. La gradinita sau in alta parte, ii va placea sa se joace cu cat mai multi copii. Printre jocurile sale preferate se numara cele de societate si cele in care poate interpreta roluri precum cel al mamei, tatalui, educatoarei etc.

In dragoste, Balanta adulta intarzie mereu sa ia o decizie clara si definitiva, sa rupa relatia sau sa paraseasca partenerul. Este un semn care, ca si Gemenii si Pestii, este predispus la mai multe casnicii.




--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamiralu
postare Jun 18 2009, 08:53 PM
Postare #6


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,045
Inscris la: 15-June 09
Membru nr.: 95,033



bebe ...ajunsa pe la ficat....incepu sa doara sutul lui....creste si se face rau:)


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mir0108
postare Jun 28 2009, 09:10 PM
Postare #7


Top Silver Member
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 3,822
Inscris la: 8-December 08
Membru nr.: 55,218



QUOTE(mamiralu @ Jun 18 2009, 09:53 PM) *
bebe ...ajunsa pe la ficat....incepu sa doara sutul lui....creste si se face rau:)

cum te simti?sunteti bine?


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamiralu
postare Jun 29 2009, 09:40 AM
Postare #8


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,045
Inscris la: 15-June 09
Membru nr.: 95,033



QUOTE(mir0108 @ Jun 28 2009, 10:10 PM) *
cum te simti?sunteti bine?

da ...multumesc mult de griji...suntem foarte bine..:***:*:**:


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mamiralu
postare Jul 3 2009, 09:50 AM
Postare #9


Golden Member
*********

Grup: Golden Members
Postari: 6,045
Inscris la: 15-June 09
Membru nr.: 95,033



l-am visat pe tati:( imi cumparase doua ratuste mici....frumose...dar numai una am oprit si vruiam sa o cos de burticaOOO:ohmy.gif:O:O ce ciudat,...mi-a promis ca imi va cumpara si 2 puisori:(( dar m-am trezit...mi-e assa dor de ell.....


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
adrianaO
postare Jul 3 2009, 10:08 AM
Postare #10


Iulia tzushka!
*******

Grup: Top Silver Members
Postari: 2,932
Inscris la: 15-May 08
Din: Bucuresti
Membru nr.: 23,463



QUOTE(mamiralu @ Jul 3 2009, 10:50 AM) *
l-am visat pe tati:( imi cumparase doua ratuste mici....frumose...dar numai una am oprit si vruiam sa o cos de burticaOOO: ohmy.gif ohmy.gif:O ce ciudat,...mi-a promis ca imi va cumpara si 2 puisori:(( dar m-am trezit...mi-e assa dor de ell.....


nu mai fi trista! incearca sa te concentrezi spre vietatea din burtica ta smile.gif ajut-o sa creasca armonios smile.gif


--------------------
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Reclama
postare
Postare #


Reclama









Reclama
  Daca iti place acest topic recomanda pe facebook :
Go to the top of the page
 
Quote Post

3 Pagini V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic

 

RSS Versiune Lo-Fi Acum este ora: 28th March 2024 - 09:27 PM