Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Tata Livrează Mâine Primul Nano
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Familie, casnicie, viata in cuplu > Clubul barbatilor
Matei
Joi, 16 Iulie 2009

Numai unu din cinci cumpărători ai celei mai ieftine
mașini din lume a optat pentru versiunea de bază, care costă 100.000 de rupii, echivalentul a 1.500 de euro.

Producătorul indian Tata a anunțat că va livra, mâine, primul autoturism Nano, informează ”The Economic Times”.

Nano este cel mai ieftin autotursim din lume, cea mai accesibilă versiune a sa costând, în India, unde se va comercializa inițial, 100.000 de rupii, echivalentul a 1.500 de euro.

Primii 100.000 de clienți au fost stabiliți în urma unei trageri la sorți. Tata a fost nevoit să apeleze la această stratagemă deoarece cererea a depășit cu mult capacitatea de producție rezervată primului an.

Numai unu din cinci cumpărători ai celei mai ieftine mașini din lume a optat pentru versiunea de bază, cu preț și dotări minime, a indicat ”Bloomberg”. 80 % dintre clienți au fost dispuși să plătească suplimentar pe dotări ”de lux” precum aerul condiționat sau suporturile de pahare.

Aproximativ jumătate din comenzi au fost reprezentate de varianta de top Nano, care costă cu 40 % mai mult decât cea de bază.

Potrivit oficialilor Tata, o versiune superioară a Nano, care va satisface standardele de siguranță și poluare impuse de europeni, va fi exportată pe Bătrânul Continent, dar nu mai devreme de 2012.

Sursa EVZ
cristinu_tza
A reusit sa ma capteze titlul, ca tare ciudat suna laugh.gif
Normal ca nu stiam ca exista o companie Tata in India producatoare de masini rolleyes.gif Poate pt. ca ma pasioneaza doar o marca anume? biggrin.gif
Sunt tare curioasa cum arata o asemenea masinuta, la doar 1500 de euro...si asta pret de vanzare ohmy.gif
Oricum, e un lucru bun pt. India , caci sunt multi oameni care nu-si permit mai mult.
cristinu_tza
Gata, am cautat si am gasit si poze smile.gif
30 de cai....hmmm laugh.gif
diana1318
am fost si eu curioasa
uite asa arata : laugh.gif
maty
QUOTE(diana1318 @ Jul 17 2009, 12:07 AM) *
am fost si eu curioasa

e frumusica yes.gif
roxanne
QUOTE(diana1318 @ Jul 17 2009, 12:07 AM) *
am fost si eu curioasa

Mai mare-i stergatorul... laugh.gif
calinel

E masina de dame.
ssimmona
Seamana cu smartul meu smile.gif ...
delala

Usor iti gasesti loc de parcare cu el ...
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.