Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Clinica Gynia Cluj
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Nastere > Spitale, clinici, medici si maternitati
hilote20
Buna ziua tuturor mamicilor si viitoarelor mamici.
As avea nevoie de ajutor. O sa nasc in decembrie si as dori sa nasc prin cezariana la clinica Gynia.
Probema mea este ca nu stiu la care doctor sa apelez, pt ca am inteles ca nu toti fac cezariana.
Am sunat la receptie si mi s-a spus sa imi fac o programare cu oricare doctor, dar asta ar insemna sa tot fiu trimisa de la un doctor la altul o perioada si sincer nu am nici timpul si nici banii necesari sa ma joc asa.
Deci, pentru toate mamicile care au nascut la Gynia prin cezariana, daca ar putea sa ma ajute cineva cu un sfat in ce priveste care ar fi doctorul care ar fi specializat in cezariene la Gynia, as fi foarte recunoscatoare.
Va multumesc si sarcina usoara tutror viitoarelor mamici,
Irina
Danna1
QUOTE(hilote20 @ May 7 2009, 10:59 AM) *
Buna ziua tuturor mamicilor si viitoarelor mamici.
As avea nevoie de ajutor. O sa nasc in decembrie si as dori sa nasc prin cezariana la clinica Gynia.
Probema mea este ca nu stiu la care doctor sa apelez, pt ca am inteles ca nu toti fac cezariana.
Am sunat la receptie si mi s-a spus sa imi fac o programare cu oricare doctor, dar asta ar insemna sa tot fiu trimisa de la un doctor la altul o perioada si sincer nu am nici timpul si nici banii necesari sa ma joc asa.
Deci, pentru toate mamicile care au nascut la Gynia prin cezariana, daca ar putea sa ma ajute cineva cu un sfat in ce priveste care ar fi doctorul care ar fi specializat in cezariene la Gynia, as fi foarte recunoscatoare.
Va multumesc si sarcina usoara tutror viitoarelor mamici,
Irina

Buna Hilote20! Eu am nascut la Gynia in iulie 2008 cu cezariana pentru ca bebele meu nu s-a intors. Tu de ce vrei cezariana? Eu am nascut cu dr.Florescu Fulga si a fost foarte bine. Mai tare m-a deranjat cand mi s-a pus sonda decat atunci cand mi s-a facut anestezia,iar in rest n-am simtit nimic, nici macar cand l-au scos pe bebe, asistenta mi-a zis si apoi l-am auzit plangand. Conditiile sunt super acolo, n-am ce reprosa...adevarul e ca banul isi spune cuvantul. Eu am fost multumita de dr. Florescu,dar de ceilalti nu pot sa-ti spun nimic. Am stat cinci zile in spital si daca in unele din aceste zile nu a putut veni la mine dr. doctor a venit d-na dr. Zsigmond(sper ca am scris corect numele) care s-a purtat foarte frumos. Iti doresc o sarcina usoara si sper sa mai vorbim. Dana
Lusha&Zbenguica
Buna hilote20,
Am o prietena care a nascut cu Florescu Fulga si a fost multumita de ea
Am inteles ca este foarte foarte cautata...as ca trebuie sa iti faci programare din timp
Dar se merita, se pare...
Sarcina usoara
Danna1
Buna Hilote 20 si Lusha,
Este adevarat ca dr.Florescu Fulga e cautata dar daca mentionezi atunci cand suni ca esti insarcinata te ia cat mai repede.Asa am patit si eu, pe atunci nu era deschisa inca Gynia...am sunat la cabinetul particular si mi-a spus ca ma poate programa doar cam peste o luna, dar cand i-am spus ca am facut testul de sarcina si mi-a iesit pozitiv m-a programat sa merg cam peste o saptamana. Eu cred ca asa face programarile ca sa mai aiba un locsor in caz ca apare ceva neprevazut. O seara placuta!
mamimeaceanespus
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ May 15 2009, 11:07 PM) *
Buna hilote20,
Am o prietena care a nascut cu Florescu Fulga si a fost multumita de ea
Am inteles ca este foarte foarte cautata...as ca trebuie sa iti faci programare din timp
Dar se merita, se pare...
Sarcina usoara

Cand am nascut eu , in salonul meu era o doamna ce a nacut cu dna Florescu.Urma sa nasca la Gynia dar dna doctor i-a spus sa vina la Stanca unde a tot asteptat-o chinuindu-se sa nasca .a ajuns tarziu prea tarziu pt epidurala.pana la urma i-a facut cezariana -era epuizata si a zis ca veci nu o mai solicita.nimic din ce au discutat nu s-a intamplat
Lusha&Zbenguica
QUOTE(mamimeaceanespus @ May 28 2009, 11:18 AM) *
Cand am nascut eu , in salonul meu era o doamna ce a nacut cu dna Florescu.Urma sa nasca la Gynia dar dna doctor i-a spus sa vina la Stanca unde a tot asteptat-o chinuindu-se sa nasca .a ajuns tarziu prea tarziu pt epidurala.pana la urma i-a facut cezariana -era epuizata si a zis ca veci nu o mai solicita.nimic din ce au discutat nu s-a intamplat


buna, cu cine ai nascut ?
moni&BB
Servus!
eu am nascut la Gynia cu dra dr. Florescu pe 9 aprilie 2009. Totul a fost super ! Desi am avut o sarcina cu risc, totul a decurs excelent, atat pe timpul sarcinii, cat si la nasterea prin cezariana. Primul copil l-am nascut tot cu dra dr. Florescu, dar la Stanca.
Daca aveti alte intrebari, va raspund cu placere.
mamimeaceanespus
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ May 28 2009, 02:27 PM) *
buna, cu cine ai nascut ?


Cu Doru Diculescu la Stanca.Nu am ce sa reprosez nimanui.A fost f bine
simira
QUOTE(Danna1 @ May 15 2009, 11:02 PM) *
Buna Hilote20! Eu am nascut la Gynia in iulie 2008 cu cezariana pentru ca bebele meu nu s-a intors. Tu de ce vrei cezariana? Eu am nascut cu dr.Florescu Fulga si a fost foarte bine. Mai tare m-a deranjat cand mi s-a pus sonda decat atunci cand mi s-a facut anestezia,iar in rest n-am simtit nimic, nici macar cand l-au scos pe bebe, asistenta mi-a zis si apoi l-am auzit plangand. Conditiile sunt super acolo, n-am ce reprosa...adevarul e ca banul isi spune cuvantul. Eu am fost multumita de dr. Florescu,dar de ceilalti nu pot sa-ti spun nimic. Am stat cinci zile in spital si daca in unele din aceste zile nu a putut veni la mine dr. doctor a venit d-na dr. Zsigmond(sper ca am scris corect numele) care s-a purtat foarte frumos. Iti doresc o sarcina usoara si sper sa mai vorbim. Dana

Buna danna1,eu am trecut de faza rolleyes.gif asta, dar de curiozitate, cat este nasterea acolo? oFloare.gif
lia maria71
QUOTE(hilote20 @ May 7 2009, 08:59 AM) *
Buna ziua tuturor mamicilor si viitoarelor mamici.
As avea nevoie de ajutor. O sa nasc in decembrie si as dori sa nasc prin cezariana la clinica Gynia.
Probema mea este ca nu stiu la care doctor sa apelez, pt ca am inteles ca nu toti fac cezariana.
Am sunat la receptie si mi s-a spus sa imi fac o programare cu oricare doctor, dar asta ar insemna sa tot fiu trimisa de la un doctor la altul o perioada si sincer nu am nici timpul si nici banii necesari sa ma joc asa.
Deci, pentru toate mamicile care au nascut la Gynia prin cezariana, daca ar putea sa ma ajute cineva cu un sfat in ce priveste care ar fi doctorul care ar fi specializat in cezariene la Gynia, as fi foarte recunoscatoare.
Va multumesc si sarcina usoara tutror viitoarelor mamici,
Irina

dar de ce vrei cezariana?
Danna1
QUOTE(simira @ Jul 4 2009, 04:42 PM) *
Buna danna1,eu am trecut de faza rolleyes.gif asta, dar de curiozitate, cat este nasterea acolo? oFloare.gif

Buna! Acum aproape un an cand am nascut eu era 3900 ron o cezariana "de urgenta" sau "la sfatul medicului" cum se zice biggrin.gif ,dar acum e mai scumpa,nu sunt sigura ,dar e in jur de 5000 ron. Te pup!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.