Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Spitalul Regina Maria
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Nastere > Spitale, clinici, medici si maternitati
lilBB
Buna carut.gif si gravida.gif

A nascut cineva la Spitalul Regina Maria din capitala?
Puteti sa imi povestiti cum a fost experienta?

Multumiiiiim notworthy.gif
lilBB
QUOTE(lilBB @ Apr 7 2009, 05:39 AM) *
Buna carut.gif si gravida.gif

A nascut cineva la Spitalul Regina Maria din capitala?
Puteti sa imi povestiti cum a fost experienta?

Multumiiiiim notworthy.gif


Nu a nascut nimeni si nici nu intentioneaza sa nasca acolo? crybaby.gif
AngiC
QUOTE(lilBB @ Apr 7 2009, 02:39 PM) *
Nu a nascut nimeni si nici nu intentioneaza sa nasca acolo? crybaby.gif



Nu mai nasti la Medlife?
lilBB
QUOTE(AngiC @ Apr 7 2009, 12:09 PM) *
Nu mai nasti la Medlife?


smile.gif nope
eram la euroclinic, dar la fazele care le-au facut nici nu mai vreau sa aud de ei
mergem la Regina Maria... sambata. de abia astept s-o tin in brate! super.gif
tzuc.gif
marivlada
nastere usoara iti dorim



http://www.utilecopii.ro/copilul-anului/pa...ia2.asp?id=1537
daniela34
QUOTE(lilBB @ Apr 7 2009, 08:03 PM) *
smile.gif nope
eram la euroclinic, dar la fazele care le-au facut nici nu mai vreau sa aud de ei
mergem la Regina Maria... sambata. de abia astept s-o tin in brate! super.gif
tzuc.gif

sa ne spui cum a fost...preturi si daca il lasa pe tatal sa stea cu tine. Si eu ma tot gindesc ca e mai bine la privat...sa vedem cit costa si cum stam cu banii pina atunci.Multumesc si nastere usoara!
AllyD
QUOTE(lilBB @ Apr 7 2009, 05:39 AM) *
Buna carut.gif si gravida.gif

A nascut cineva la Spitalul Regina Maria din capitala?
Puteti sa imi povestiti cum a fost experienta?

Multumiiiiim notworthy.gif



Stiu ca raspunsul vine tardiv, dar poate mai citeste cineva...eu am nascut la Regina Maria si experienta nasterii a fost minunata. Am nascut normal cu epidurala si am avut in jur o echipa de profesionisti, asistente care ma tineau de mana si imi puneau cmprese reci pe frunte, adevarati OAMENI. M-au dadacit si inainte si dupa nastere, ma rugau cu calmante. Sotul a stat cam tot timpul cu mine...pleca la 2 dimineata...fetita a stat in cea mai mare parte cu mine in salon, doar daca vroiam sa ma odihnesc mi-o luau. M-au invatat si incurajat sa alaptez, m-au invatat sa-i fac baita, s-o ingrijesc. A meritat si ultimul cent pe care l-am dat. Daca aveti intrebari va stau la dispozitie. smile.gif
elisa_i
Si eu tot la Regina Maria am nascut.. am mai comentat despre asta dar cred ca la alt topic.
Conditii sunt ca la un hotel de 5 stele, poti intreba asta orice mamica sau te poti uita direct pe site-ul lor la sectiunea galeria - www.reginamaria.ro/maternitate, rezervele sunt individuale si cu bai proprii foarte ok, catering, asistenta medicala permanenta atat pentru mama cat si pentru bebe. Sectia de neonato arata foarte bine iar bebelusii sunt supravegheati in mod constant.

Ce sa iti mai spun.. echipa de doctori este foarte buna, poti sa stai linistita. asistentele si moasele stau numai pe langa tine, au echipamente medicale de ultimul tip si experienta a peste 5.000 de nasteri. Eu personal cred ca merita banutii pe care ii dai. Nu am regretat nicio clipa si la al doilea copil tot la ei o sa nasc. biberon.gif

Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.