Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Ameera Elena
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bloguri. Pagini Personale > Bloguri > Blog Lusha&Zbeguica
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Lusha&Zbenguica
Iata ca a venit si Ameera Elena zisa si Zbenguica

La opt ore dupa nastere.....

Lusha&Zbenguica
As fi vrut sa mai pun dar merge greu netul si sunt obosita...promit sa revin zilele urmatoare

ninina
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Jan 22 2009, 11:44 PM) *

Felicitari....Si bine a venit printesa Ameera !!!!!
O papusica frumoasa...si scumpa....sa creasca mare...si sa ne mai pui poze... oFloare1.gif trandafir.gif
marimaria
Pui drag, sa cresti mare!
Alondra
Bine-ai venit Ameera!Ce nume frumos pt o printesica dulce! wub.gif
Lusha, sa-ti traiasca! tzuc.gif
marmota_flo

Este o minune mica! Sa fie sanatoasa si fericita alaturi de parintii ei.

gabrielle2003

cel mai mult ma impresioneaza numele notworthy.gif
am o slabiciune catre numele rare trandafir.gif
sa va traiasca si sa va bucuratzi de ea
ana80
ce bebitza frumoasa ai lusha!sa-ti traiasca si sa fie sanatoasa!
are un nume tare frumos!
felicitari si sa aveti parte de tot cei mai frumos in lume!

Claudia Elena
Draga mea...felicitari pentru bebe frumos...ai nascut la Stanca? Ca vad hainute si panglica la mana ca ale noastre cand am nascut...
dyana
Lusha, felicitari pentru puiutul mic! Sa va ocroteasca Doamne-Doamne pe amandoua de tot ce e rau, mereu! oFloare.gif
Impresii despre Ameera Elena? Este o fetita frumoasa, vesela si plina de viata! jucaus.gif
danieelaa
Bine ai venit pe lume Ameera tzuc.gif..........Iubita mea sa iti traiasca fetita e tare scumpa ............si vorba lui gaby are un nume superb trandafir.gif
AdeDia
Lusha....ce fetita scumpa si dulce ai primit de la DD floare2.gif ....sa-ti traiasca sanatoasa si sa-ti aduca numai bucurii trandafir.gif tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif hug.gif hug.gif hug.gif
...ce-mi place si mie numele....nume de printesa....o dulceata de zbenguica tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(Claudia Elena @ Jan 22 2009, 08:33 PM) *
Draga mea...felicitari pentru bebe frumos...ai nascut la Stanca? Ca vad hainute si panglica la mana ca ale noastre cand am nascut...

Da am nascut la Stanca...a fost destul de ok cazarea..ca sa spun asa...desi auzisem tot felul de povesti....
danna68
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Jan 22 2009, 09:44 PM) *

o adevarata printesa de mica, este superba ... sa va bucurati de ea tzuc.gif tzuc.gif tzuc.gif
Claudia Elena
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Jan 23 2009, 01:05 AM) *
Da am nascut la Stanca...a fost destul de ok cazarea..ca sa spun asa...desi auzisem tot felul de povesti....

Cu ce medic ai nascut?
Oanaaa
Lusha ai o mandrete de printesa.... sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea in fiecare moment petrecut impreuna.... wub.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(Claudia Elena @ Jan 22 2009, 11:30 PM) *
Cu ce medic ai nascut?

Am nascut cu Dr. Sbarciu. Mihaila ...... un medic foarte bun din punctul meu de vedere..un adevarat profesionist..... Dupa nastere am avut o mica complicatie dar datorita lui a trecut totul cu bine si acuma ma recuperez destul de repede ... Il recomand cu mare incredere.....
max
FELICITARI, DRAGA MEA!!!!!! AVETI O SUPER DULCICA FETITA. SA FITI SANATOSI SI VOIOSI MEREU!!!! partners.gif tzuc.gif trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
Lusha&Zbenguica

Dragile mele, dupa o scurta pauza in care ne-am mai revenit putin din oboseala acumulata..iata ca revin cu poze din prima saptamana a Ameerei...

La spital

Cu taticul meu dragutz

Acasa la noi..in sfarsit

Eu si mamica mea...

Sunt satula...asa arat eu cand pap bine bine

Pupam...promitem sa revenim cu prima baita....
USA
Sa va traisca si sa va bucure din plin....sa fie mancacioasa si santoasa, mica zanica....si..Doamne ce nume frumos...AMEERA ELENA...superb..pot sti cum si de unde???
pustiks
Sa va traiasca printesica mica si frumoasa! Chiar are un nume deosebit. Nu l-am mai auzit pana acum.
gabrielle2003
va pupam pe voi doua................
Sara1
O papusica minunata Zbenguica voastra! Sa fie sanatoasa si plina de noroc! Felicitari! oFloare.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(USA @ Jan 26 2009, 08:51 PM) *
Sa va traisca si sa va bucure din plin....sa fie mancacioasa si santoasa, mica zanica....si..Doamne ce nume frumos...AMEERA ELENA...superb..pot sti cum si de unde???

Tati a vrut ceva mai deosebit si am cautat pe net...dupa lungi liste de nume, dupa dezbateri aprinse spada.gif tongue.gif am cazut de acord amandoi cu aceste doua nume.
Numele Ameera e de origine araba si inseamna "printesa, lider" iar Elena este grecesc si inseamna "raza de soare" (exact ceea ce este pentru noi minunata Zbenguica)

QUOTE(pustiks @ Jan 26 2009, 10:00 PM) *
Sa va traiasca printesica mica si frumoasa! Chiar are un nume deosebit. Nu l-am mai auzit pana acum.

Multumim mult pentru urari..si voua multe bucurii!!!!

QUOTE(gabrielle2003 @ Jan 26 2009, 10:03 PM) *
va pupam pe voi doua................

Si noi pupam mamica frumoasa si Casian la fel de frumos....

QUOTE(Sara1 @ Jan 26 2009, 10:03 PM) *
O papusica minunata Zbenguica voastra! Sa fie sanatoasa si plina de noroc! Felicitari! oFloare.gif

Multumim si va dorim si voua acelasi lucru!!!
USA
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Jan 27 2009, 02:37 AM) *
Tati a vrut ceva mai deosebit si am cautat pe net...dupa lungi liste de nume, dupa dezbateri aprinse spada.gif tongue.gif am cazut de acord amandoi cu aceste doua nume.
Numele Ameera e de origine araba si inseamna "printesa, lider" iar Elena este grecesc si inseamna "raza de soare" (exact ceea ce este pentru noi minunata Zbenguica)

bananab.gif bananab.gif bananab.gif super nume..sa va traisca ....e o deosebita oricum! partners.gif partners.gif
puka
Bine ai venit Ameera Elena sa cresti mare si sanatoasa !

Felicitari Lusha aveti un copil minunat!

Lusha&Zbenguica
Va multumesc inca o data pentru urari si va dorim si voua multe bucurii alaturi de bebei
Am promis ca revin cu poze de la prima baita...din pacate, Ameera, desi tati e marinar, nu indrageste deocamdata sa faca baie....asa ca mai asteptam cu pozele...
Dar avem alte momente placute pe care le putem impartasi cu voi:

Dupa baita...asa de bine e in prosopel, la caldurica.....

Ce somnic mi-eeeeeeeee!!!!

Mami si tati au mare grija de mine...si eu ii iubesc mult .....

Aici fac cateva exercitii de inviorare....

Ma imbraca mamica sa iesim la plimbare...abia astept...asa mult imi place sa adorm in trasurica ......

Dragutul de Slabutel mi-a spus o poveste si dupa aia am adormit amandoi .... ce bine e sa dormi......
alexandra81
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Feb 8 2009, 12:32 PM) *
Va multumesc inca o data pentru urari si va dorim si voua multe bucurii alaturi de bebei
Am promis ca revin cu poze de la prima baita...din pacate, Ameera, desi tati e marinar, nu indrageste deocamdata sa faca baie....asa ca mai asteptam cu pozele...
Dar avem alte momente placute pe care le putem impartasi cu voi:

Ma imbraca mamica sa iesim la plimbare...abia astept...asa mult imi place sa adorm in trasurica ......

Foarte frumoasa papusica voastra...Aici imi place cel mai mult...Cum zambeste de te da gata wub.gif Mai asteptam poze bananab.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(alexandra81 @ Feb 8 2009, 02:39 PM) *
Foarte frumoasa papusica voastra...Aici imi place cel mai mult...Cum zambeste de te da gata wub.gif Mai asteptam poze bananab.gif

Multumim..si mie imi place asa de mult poza ca ma uit in fiecare zi la ea....Radu nu prea pricepe cum ma uit la poze cand o am live pe Ameera langa mine ...dar sunt unele instantanee care mi-s tare dragi rolleyes.gif

Pupam si pe Stefi frumusel hug.gif
alexandra81
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Feb 8 2009, 02:56 PM) *
Multumim..si mie imi place asa de mult poza ca ma uit in fiecare zi la ea....Radu nu prea pricepe cum ma uit la poze cand o am live pe Ameera langa mine ...dar sunt unele instantanee care mi-s tare dragi rolleyes.gif

Pupam si pe Stefi frumusel hug.gif

Si eu ma mai uit la pozele cu Stefi cand era asa mititel...Si incerc sa retraiesc fiecare moment...Insa unele amintiri au trecut si cu greu imi aduc aminte... floare2.gif Acum suntem la o alta etapa si ne este tare bine ... bananab.gif
giulia_0319
felicitari pt aceasta mica printesa! floare2.gif e adorabila! sa va traiasca si sa va bucurati de ea in fiecare clipa! oFloare.gif iar numele e absolut minunat... wub.gif
roxanne
Mai, mai ce puiutz dulce avem noi aici! Sa va traiasca! wub.gif tzuc.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(giulia_0319 @ Feb 9 2009, 09:03 AM) *
felicitari pt aceasta mica printesa! floare2.gif e adorabila! sa va traiasca si sa va bucurati de ea in fiecare clipa! oFloare.gif iar numele e absolut minunat... wub.gif

Multumesc Giulia...sa stii ca am trecut cu bine de experienta Stanca....nu pot spune ca a fost rau, am avut parte sa dau de asistente dragutze, dar cred ca depinde si in ce salon nimeresti, nu toate fetele de acolo erau multumite, la noi la salon au fost asistente chiar foarte saritoare (fara sa le dau banutzi) ......dar am auzit ca la sectia de cezariana este intradevar mai aiurea... Pupam!!!

QUOTE(roxana30 @ Feb 9 2009, 10:02 AM) *
Mai, mai ce puiutz dulce avem noi aici! Sa va traiasca! wub.gif tzuc.gif

Multumim draga Roxana cum te descurci cu micutza? Ameera este destul de plangacioasa ..dar sper sa se mai calmeze pe masura ce creste....
trandafir.gif
roxanne
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Feb 9 2009, 12:18 PM) *
Multumesc Giulia...sa stii ca am trecut cu bine de experienta Stanca....nu pot spune ca a fost rau, am avut parte sa dau de asistente dragutze, dar cred ca depinde si in ce salon nimeresti, nu toate fetele de acolo erau multumite, la noi la salon au fost asistente chiar foarte saritoare (fara sa le dau banutzi) ......dar am auzit ca la sectia de cezariana este intradevar mai aiurea... Pupam!!!
Multumim draga Roxana cum te descurci cu micutza? Ameera este destul de plangacioasa ..dar sper sa se mai calmeze pe masura ce creste....
trandafir.gif

Si Iasmina la fel... doh.gif Numai in brate vrea, si nu adoarme altfel...Si inca la inceput era mai rau, probabil din cauza colicilor, nici la ea in patut nu vroia sa doarma...Acum s-a mai linistit cat de cat. Totusi ma bucur ca noaptea doarme bustean pana in jur de ora 5 cand se trezeste infometata rau si apoi adoarme la loc pana pe la 8, dupa care ma trage de pijama( uitasem sa mentionez ca doarme cu noi in pat, numai ziua doarme la ea in patut).
Lusha&Zbenguica
QUOTE(roxana30 @ Feb 9 2009, 11:28 AM) *
Si Iasmina la fel... doh.gif Numai in brate vrea, si nu adoarme altfel...Si inca la inceput era mai rau, probabil din cauza colicilor, nici la ea in patut nu vroia sa doarma...Acum s-a mai linistit cat de cat. Totusi ma bucur ca noaptea doarme bustean pana in jur de ora 5 cand se trezeste infometata rau si apoi adoarme la loc pana pe la 8, dupa care ma trage de pijama( uitasem sa mentionez ca doarme cu noi in pat, numai ziua doarme la ea in patut).

Foarte dragutz....
La noi deja e mult mai bine de vreo doua zile.... Am dezvatat-o de stat in brate..Ne-am inarmat cu nervi de otel si dupa vreo doua zile de concerte ..in care a observat ca daca plange nu o ia nimeni in brate..(o luam in brate doar cand era linistita - asa ne-a invatat un doctor neonatolog ) s-a cumintit..mai maraie uneori dar fara succes... Sper sa continue asa..
Pupam pe Iasmina si mamica ei ..
Mai asteptam poze !!!!
Lusha&Zbenguica
Lumea spune ca seman cu tati..e adevarat???

M-au pus pe burtica ... ce interesant sa vezi lumea de aici!!!
Lusha&Zbenguica
Mi-a adus nanutzu' o jucarie... mmmm ce frumoasa e....

ruxy
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Feb 16 2009, 01:14 AM) *
Mi-a adus nanutzu' o jucarie... mmmm ce frumoasa e....

E tare scumpa micuta ta...sa fie sanatoasa...sa iti aduca numai bucurii tzuc.gif smile.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(rux25 @ Feb 16 2009, 05:51 AM) *
E tare scumpa micuta ta...sa fie sanatoasa...sa iti aduca numai bucurii tzuc.gif smile.gif

Multumesc Rux, e un copil minunat ... desi cam agitat ... nu prea are stare dar important e sa fie sanatoasa

Pup si multa sanatate si voua !!!! hug.gif
alexandra81
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Feb 15 2009, 09:10 PM) *
Lumea spune ca seman cu tati..e adevarat???

Da seamana, dar numai la imbracamintea rosie blush.gif ...E o scumpete si mi-e tare draga de cand era la tine in burtica... wub.gif tzuc.gif

P.s. Sa mai pui poze...
LoriG
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Jan 26 2009, 10:49 PM) *

Are o fatzuca aici wub.gif parca zice...mi-e somn..sunt plictisita...si voi imi faceti poze! E o dulce..si ochisorii sunt ca 2 mure! wub.gif

QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Feb 8 2009, 04:32 PM) *

Aici parca spune haaaaai mammiiiii, hai mai repede ca ma grabesc sa ies afara...caciula aasta e pe fruntea mea dar fa-mi poza..fa'mi... ca sunt fericitaaaa liwlol.gif

QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Feb 8 2009, 04:32 PM) *
Dragutul de Slabutel mi-a spus o poveste si dupa aia am adormit amandoi .... ce bine e sa dormi......

wub.gif Sa-i mai faci poze asa ..ca nu te mai intalnesti cu perioada asta in care doarme in patul mare fara sa stai cu grija ca se rostogoleste si se loveste pana ajungi sa pui mana pe aparat, pe servetele umede, pampersi sau orice altceva...
Dar oricum ... aici o pazea Slabutel doh.gif

Sa va traiasca sanatoasa! Esti o dulcica! Va pupam!

الاميرة أكثر صحة
Lusha&Zbenguica
QUOTE(alexandra81 @ Feb 16 2009, 12:13 PM) *
Da seamana, dar numai la imbracamintea rosie blush.gif ...E o scumpete si mi-e tare draga de cand era la tine in burtica... wub.gif tzuc.gif

P.s. Sa mai pui poze...

Multumim Alexandra !! Asa i-am spus si eu lui tati ca doar cu tricoul ce mai seamana si el anima1.gif laugh.gif
Oare am retinut bine eu ca esti traducator???
Nu mai stiu dar parca asqa citisem acum x luni....si tot nu am apucat sa te intreb...
Pupam dulce pe Stefi si mamica lui smile.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(LoriG @ Feb 16 2009, 12:59 PM) *
Are o fatzuca aici wub.gif parca zice...mi-e somn..sunt plictisita...si voi imi faceti poze! E o dulce..si ochisorii sunt ca 2 mure! wub.gif
Aici parca spune haaaaai mammiiiii, hai mai repede ca ma grabesc sa ies afara...caciula aasta e pe fruntea mea dar fa-mi poza..fa'mi... ca sunt fericitaaaa liwlol.gif
wub.gif Sa-i mai faci poze asa ..ca nu te mai intalnesti cu perioada asta in care doarme in patul mare fara sa stai cu grija ca se rostogoleste si se loveste pana ajungi sa pui mana pe aparat, pe servetele umede, pampersi sau orice altceva...
Dar oricum ... aici o pazea Slabutel doh.gif

Sa va traiasca sanatoasa! Esti o dulcica! Va pupam!

الاميرة أكثر صحة

hug.gif hug.gif hug.gif hug.gif Comentariile tale m-au dat gata ....multumesc.
Chiar stateam si ma gandeam ca probabil asta e cea mai linistita perioada din punctul asta de vedere (sa nu cada, sa nu se loveasca) . La cat e de activa ea...probabil cand va incepe sa se foiasca dintr-o parte in alta...adio timp liber ....
PUP trandafir.gif
alexandra81
QUOTE(Lusha&Zbenguica @ Feb 16 2009, 11:08 AM) *
Multumim Alexandra !! Asa i-am spus si eu lui tati ca doar cu tricoul ce mai seamana si el anima1.gif laugh.gif
Oare am retinut bine eu ca esti traducator???
Nu mai stiu dar parca asqa citisem acum x luni....si tot nu am apucat sa te intreb...
Pupam dulce pe Stefi si mamica lui smile.gif

Da sunt traducator autorizat la Engleza si Franceza...Dar activitatea de PF am suspendat-o pe 2 ani pt ca nu mai luam indemnizatia de la stat...
Si noi va pupam... love1.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(alexandra81 @ Feb 16 2009, 01:51 PM) *
Da sunt traducator autorizat la Engleza si Franceza...Dar activitatea de PF am suspendat-o pe 2 ani pt ca nu mai luam indemnizatia de la stat...
Si noi va pupam... love1.gif

Ce frumos ..si eu sunt traducator de italiana si engleza... dar ca si tine mi-am luat o pauza...
G.Raluca
Ameera...o bebelusa minunata...o frumoasa micuta...cu un nume pe masura...sa creasca mare si sanatoasa ! tzuc.gif
Felicitari parintilor fericiti! trandafir.gif
Laura85
Sa va traiasca e super dulcik trandafir.gif
Lusha&Zbenguica
QUOTE(G.Raluca @ Feb 17 2009, 10:41 AM) *
Ameera...o bebelusa minunata...o frumoasa micuta...cu un nume pe masura...sa creasca mare si sanatoasa ! tzuc.gif
Felicitari parintilor fericiti! trandafir.gif

QUOTE(Laura85 @ Feb 17 2009, 12:19 PM) *
Sa va traiasca e super dulcik trandafir.gif

Multumesc dragi prietene forumiste pentru urari....
trandafir.gif trandafir.gif trandafir.gif
ruxy

Un martisor pentru o primavara de vis!
Lusha&Zbenguica
QUOTE(rux25 @ Mar 1 2009, 08:23 PM) *

Un martisor pentru o primavara de vis!

Multumim Rux trandafir.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2019 Invision Power Services, Inc.