Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Vedetele...si Scoala
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Diverse > Monden
andaro
Gina Pistol, absolventa a unei scoli profesionale Gina Pistol, unul dintre cei mai simpatici iepurasi Playboy, se numara si ea printre vedetele pentru care facultatea ar fi fost o corvoada.

Ea a absolvit Scoala de arte si meserii si cam atat. Gina a mizat insa pe trupul sau de invidiat pentru a castiga bani, fiind cotata printre cele mai bune fotomodele. Ocazional, a mai prins si cate un job de prezentatoare in televiziuni.

Chilian nu vrea la facultate!

Florin Chilian a scris melodia "Zece�, nota maxima ravnita de orice student. Totusi, pe solist nu l-a tentat niciodata sa se inscrie la facultate: "Nu mi-am dorit sa ajung inginer si nici nu merg pe principiul "fa, mama, si tu o scoala ca sa ai o diploma la mana". Consider ca in viata poti fi campion si fara facultate�, a declarat artistul pentru Click! Florin Chilian nu are decat liceul si nici ca-si doreste sa faca o facultate in viitorul apropiat.

Narcisa a renuntat la studii

Pe Narcisa Suciu, Mama-Natura a inzestrat-o cu o voce de exceptie, reusind sa castige bani frumosi de pe urma acestui ta-lent nativ: "Am inceput facultatea de jurnalism si comunicare, dar mi-am dat seama ca nu m-ar fi ajutat la nimic, si, peste toate, nu am avut nici timp sa ajung la cursuri. Asa ca am abandonat-o. Voi continua cariera muzicala si ma voi ocupa de fetita mea Daria�, ne-a declarat ea.

Nico a absolvit liceul la 38 de ani

Nico s-a vazut cu Diploma de Bacalaureat in buzunar abia anul acesta, la varsta de 38 de ani. Tarziu, ce-i drept, dar a reusit! Nico a dorit sa tina ascuns faptul ca nu avea nici macar liceul, dar ziaristii au dat-o de gol. Cu toate acestea, ea a demonstrat ca o cariera artistica se poate construi in timp, si doar cu rabdare si talent. Iar la Eurovision, la editia din acest an, nu a intrebat-o nimeni cata carte are.

Mihaela "a dat gata" patru facultati

Mihaela Radulescu, care de altfel se poate lauda ca in anii de scoala si de liceu a fost premianta, s-a inscris la mai multe facultati, dar nu a dus nici una la bun sfarsit. A invatat trei ani la IEFS, 2 ani la Filologie, un an la Psihologie si tot un an la Facultatea de Regie-film a Universitatii Hyperion. Asta nu a impiedicat-o insa sa se numere printre prezentatoarele de televiziune de top, fiind apreciata de Florin Piersic drept vedeta care stapaneste cel mai bine limba romana.



sursa: Click!
anku
pai mie mi se pare ok...ce rost are sa faci facultati ca nu in facultati se invata valorile morale...
mai bine o scoala profesionala decat un liceu sau o facultate care te va impinge in fabrica p un post de muncitor necalificat....cel putin asta e valabil in romania...
lia maria71
in concluzie ...poti fi vedeta si fara scoala..............sau poti face scoala si sa nu fi vedeta!!!fiecare interpreteaza cum vrea!
giulia_0319
QUOTE(lia maria71 @ Nov 27 2008, 12:51 AM) *
in concluzie ...poti fi vedeta si fara scoala..............sau poti face scoala si sa nu fi vedeta!!!fiecare interpreteaza cum vrea!

ana80
felicitari celor care au terminat o facultate pe meritele lor(mai putin cred in cazul vedetelor),iar cei care incep o facultate doar ca da bine la tv rusinica!
mia22_ro
QUOTE(anku @ Nov 22 2008, 09:45 PM) *
pai mie mi se pare ok...ce rost are sa faci facultati ca nu in facultati se invata valorile morale...
mai bine o scoala profesionala decat un liceu sau o facultate care te va impinge in fabrica p un post de muncitor necalificat....cel putin asta e valabil in romania...

CINE ARE O FACULTATE PE CARE A FACUT-O PENTRU CA SI-A DORIT NU SPUNE ASTA SI CHIAR AJUNGE SA-SI CASTIGE PAINEA CU DIPLOMA MUNCITA 4,5 ANI cafea.gif
VALERIA OANA
In ziua de astazi, ne lovim la tot pasul de licentiatii care si-au terminat studiile pe bani sau..... Tocmai din acest motiv ne mor copilasii sau ne sunt nenorociti pe viata, tocmai din aceasta cauza am ajuns un fel de cobai.....
mia22_ro
QUOTE(VALERIA OANA @ Mar 30 2009, 11:11 PM) *
In ziua de astazi, ne lovim la tot pasul de licentiatii care si-au terminat studiile pe bani sau..... Tocmai din acest motiv ne mor copilasii sau ne sunt nenorociti pe viata, tocmai din aceasta cauza am ajuns un fel de cobai.....

draga ai dreptate,dar ce putem face?
VALERIA OANA
QUOTE(mia22_ro @ Apr 3 2009, 10:05 AM) *
draga ai dreptate,dar ce putem face?



Ii impuscam
natsandrea
QUOTE(VALERIA OANA @ Apr 3 2009, 10:52 PM) *
Ii impuscam

subscriu
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.