Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Despre Nastere
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Nastere > Spitale, clinici, medici si maternitati
mihaela30bb
QUOTE(july nicol @ Mar 4 2008, 12:46 PM) *
Ai dreptate ca nu noi am inventat "spaga",dar eu sunt convinsa ca daca doar stam si ne plangem si nu facem nimic ,lucrurile vor continua mereu asa...si nu e corect! Stiu ca ina cele momente esti in stare sa dai tot ptr a-ti da o anumita siguranta(hm!),dar sunt mamici care nu au nici macar putin ptr a putea da si daca nu au norocul sa isi faca natura treaba ei si au nevoie de ajutor...ce se intampla?! Vor suferi mult...sau poate vor ramane fara copil...etc???
Eu cred ca noi trebuie sa facem ceva: noi,cele care avem un calculator acasa si stim sa il folosim!Noi, cele care ne permitem sa dam bani ptr a fi ajutate la nastere....si dac nu o facem suntem niste egoiste!!!Ptr ca ne gandim doar la noi si nu incercam sa "rupem2 acest calvar al "spagii" atat de necesare cadrelor medicale atunci cd dam nastere unui copil!!! Noi avem atat arme "materiale" cat si intelectuale! Nu crezi?!
Am putea face o petitie si sa o trimitem Consiliului Uniunii Europene,Guvernului Romaniei,Asociatiilor din toata lumea!!!
Sunt incercari pe care e de datoria noastra sa le facem!Fata de noi,de semenele noastre si fata de copiii nostri! Poate nu vom reusi mare lucru,dar daca vom trage un clopot, ni se vor alatura altele si altele...
Ptr ca nu e normal sa vorbim de "tarife" la nastere!!!
Au inceput sa se faca pasi mici si in privinta animalelor in tara noastra ,dar a fost nevoie de interventia unei persoane din exterior,italianca,dar ceva se face! Vor mai fi multe animale "de sacrificiu"..dar ceva se face!
Eu nu pot sa mai "inghit " ca sunt copii de sacrificiu in tara noastra sau chiar mame....VOI PUTETI???
Astept un semn bun de la voi!!! Nu putem sa vorbim cu atata usurinta despre lucruri care sunt injuste!

giulia_0319
eu sunt de acord sa semnez orice petitie in acest sens pt ca sunt total ANTISPAGA!!!! 1_3ani.gif
atunci cand am nascut, daca nu dadea mama ea eu sigur nu dadeam, si nu am dat niciodata nici macar atentii doctorilor.si ei ca si noi au salarii, nici eu nu primesc atentii pt a-mi face treaba asa ca nici ei sa nu primeasca! mad.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.