Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Mamici De Februarie 2009
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Sarcina > Mamici de 2009
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95
albinuta_eu
jucaus.gif jucaus.gif

Buna,sunt albinuta_eu sunt o viitoare mamica in februarie 2009 si am optat sa nasc la Spitalul Munincipal cu dl dr Cristian Peteu
Kris&Robert
buna, albinuta!
si eu sunt o mamica de februarie 2009, mai precis 5 februarie 2009.
cum te simti?
ce ai in gravida.gif ?
floare2.gif
albinuta_eu

Pot sa spun ca am o sarcina usoara nu am greturi sau stari de voma atat ca se umfla picioarele si ma doare spatele.
O sarcina usoara iti doresc
Kris&Robert
sa stii ca nici eu nu am avut cine stie ce "simptome". am dormit mai mult decat de obicei, iar acum in ultima vreme au inceput sa mi se umfle mainile, picioarele . . . si, binenteles a inceput sa se vada gravida.gif
si tie o sarcina usoara!
floare2.gif
esti din bucuresti?
floricel
Si eu sunt tot o mamica de februarie 12 februarie am ales sa nasc la Spitalul Cantacuzino in Bucuresti este foarte aproape de mine. Mammi esti o norocoasa ca ai aflat asa de repede ce sex are jucaus.gif ,eu l-a ultimul ecograf nu am reusit,mai rabd putin.
Am scapt de greturi dar noaptea tot de 5-6 ori vizitez baia.
Pupicuti si sarcini usoare la toate.
Kris&Robert
eu cred ca o sa nasc la Spitalul Municipal, desi nu ma prea incanta ideea!
cat despre jucaus.gif, sapatamana viitoare urmeaza ca doctorita sa imi confirme daca este intr-adevar male.gif
si eu ma trezesc de cateva ori pe noapte ca sa ma duc la baie, desi auzisem ca dupa primele trei luni scapi de asta!
acum probabil ca si asta depinde de organismul fiecareia!

getix_vip
buna,DPN-ul meu este 5 februarie si sunt la a 2-a sarcina,care pana acum decurge total diferit de prima.Acum urmeaza partea de mijloc a sarcinii,care e cea mai usoara si placuta.Sanatate si savurati momentele,pt ca timpul trece extraordinar de repede si veti avea nostalgia acestei perioade cu totul speciala
albinuta_eu
jucaus.gif DA, SUNT DIN BUCURESTI.
TU UNDE AI OPTAT SA NASTI SI CU SE NUMESTE DOCTORUL? barza.gif
albinuta_eu
oFloare1.gif EU AM AVUT DE LA INCEPUT O SARCINA USOARA ,SPER SA FIE ASA PANA LA SFARSIT SI SPER SA AM O NASTERE USOARA.
SI VOUA VA DORESC SARCINA USOARA! bananab.gif jucaus.gif
albinuta_eu
vreauBB.gif DE CE NU TE INCANTA SA NASTI LA SPITALUL MUNINCIPAL?

ACUM DEPINDE DE MEDICUL TAU SI DE FELUL CUM SE OCUPA DE PACIENTII SAI.

DE EXEMPLU: O PRIETENA A NASCUT LA SPITALUL BUCUR CU UN ANUME DOCTOR DAR CAND I-A VENIT SOROCOL NU A FOST PREZENT A PLECAT IN CONCEDIU SI A TREBUIT SA NASCA CU CEI CARE ERAU IN GARDA IN ZIUA RESPECTIVA DUPA MULTE ALERGATURI SI RUGAMINTII DIN PARTEA SOTULUI.

A NASCUT UN BAIETEL SI SUNT FOARTE FERICITI AMANDOI SI AU TRECUT PRIN MULTE INCERCARI.

VA DORESC O SARCINA USOARA TUTUROR SI INDIFERENT CE SE SPUNE DESPRE ANUMITE MATERNITATII NU STII NICIODATA CE S[b]
E POATE INTAMPLA IN ZIUA CAND NASTI.[/b] jucaus.gif
albinuta_eu
partners.gif ATI AFLAT CE SEX VA AVEA BEBELUSUL? vreauBB.gif
Kris&Robert
QUOTE(getix_vip @ Aug 20 2008, 08:15 AM) *
buna,DPN-ul meu este 5 februarie si sunt la a 2-a sarcina,care pana acum decurge total diferit de prima.Acum urmeaza partea de mijloc a sarcinii,care e cea mai usoara si placuta.Sanatate si savurati momentele,pt ca timpul trece extraordinar de repede si veti avea nostalgia acestei perioade cu totul speciala


e bine de stiut!
rolleyes.gif
eu, una nu am avut nici pana acum probleme si pentru asta ii multumesc lui DD!
singurul lucru care ma deranja oarecum era faptul ca imi era mai mereu somn!
inca nu am scapat de asta complet, dar oricum acum sunt mult mai vioaie si parca si mintea e mai agera!
bananab.gif
inca nu sunt sigura, dar am impresia ca am inceput sa simt miscarile lui jucaus.gif
in orice caz, nu se compara cu nici o senzatie de pana acum!
eusa_clap.gif
a mai simtit cineva jucaus.gif miscandu-se!?
danutzaf
Buna!
Si sunt noua pe acest forum si in acelasi timp o mamica de februarie! DNP: 20 febr. Stiu de la 10 sapt ca am un baietel in burtica, de fapt a zis doctora ca 99% e baietel. Acum sa vdm biggrin.gif . Pana acum mi-a fost foarte rau dar vad ca de ceva zile incepe sa-mi fie mai bine. notworthy.gif . Ma bucur ca am intrat in aceasta comunitate!!!! Va pup!
floricel
QUOTE(danutzaf @ Aug 29 2008, 10:01 AM) *
Buna!
Si sunt noua pe acest forum si in acelasi timp o mamica de februarie! DNP: 20 febr. Stiu de la 10 sapt ca am un baietel in burtica, de fapt a zis doctora ca 99% e baietel. Acum sa vdm biggrin.gif . Pana acum mi-a fost foarte rau dar vad ca de ceva zile incepe sa-mi fie mai bine. notworthy.gif . Ma bucur ca am intrat in aceasta comunitate!!!! Va pup!


Bine ai venit Danutzaf ! Se pare ca ai o sarcina asemanatoare cu a mea si eu am scapat de starile de rau cam de 3 saptamani si am un feeling ca va fi baietel dar inca nu am vazut nimic.Eu am DNP 12 februarie.
Te pup dulce sarcina usoara in continuare si jucaus.gif sanatos!

Mammi iti simt lipsa ,nu ne mai scrii nimic? Eu tot pipai burtica dar jucaus.gif nu vrea sa miste.Ce s-a vazut la ultimul ecograf este baietel?
Pup si te astept cu drag sa ne dai noi vesti!

Sanatate multa la toate! trandafir.gif
Kris&Robert
DA! este baietel si nu mai incape nici un dubiu!
la ultima ecografie (27 august) doctorita a confirmat asta si chiar mi-a si aratat!
blush.gif
ne rugam la Doamne Doamne sa fie totul bine si ca el sa fie sanatos, iar intre timp ne uitam dupa hainute, patut, carucior, toate albastre . . . .
in adancul sufletului mai speram ca doctorita sa imi spuna ca e fetita (asta imi doream de ceva timp), dar acum sunt foarte fericita ca e baiat!
de fapt, sunt fericita ca vom avea un copil si nu mai conteaza daca e female.gif sau male.gif!
sanatos sa fie!
si ai vostri la fel!
hug.gif
Kris&Robert
QUOTE(danutzaf @ Aug 29 2008, 10:01 AM) *
Buna!
Si sunt noua pe acest forum si in acelasi timp o mamica de februarie! DNP: 20 febr. Stiu de la 10 sapt ca am un baietel in burtica, de fapt a zis doctora ca 99% e baietel. Acum sa vdm biggrin.gif . Pana acum mi-a fost foarte rau dar vad ca de ceva zile incepe sa-mi fie mai bine. notworthy.gif . Ma bucur ca am intrat in aceasta comunitate!!!! Va pup!


s-ar putea ca la 10 saptamani sa fie putin cam devreme pentru a stabili sexul jucaus.gif
din cate am citit pe internet sexul se formeaza in saptamana 11-12, deci la momentul la care ai facut ecografie organele lui genitale nu eram complet formate!
oricum, sa iti dea Doamne Doamen un bebel sanatos si bun venit pe acest forum!
hug.gif
lucy
buna fetelor
si eu sunt o mamica de februarie, mai precis 15 februarie, dupa calculele facute impreuna cu medicul meu, eu am sa nasc la spitalul giulesti, iar medicul meu este un om de milioane dr. puia, cu el a nascut si sora mea 2 copii frumosi si sanatosi barza2.gif
inca nu am aflat ce se afla in burtica dar saptamana asta am sa aflu pt ca ma duc la ecografie
danutzaf
QUOTE(lucy @ Aug 31 2008, 01:09 PM) *
buna fetelor
si eu sunt o mamica de februarie, mai precis 15 februarie, dupa calculele facute impreuna cu medicul meu, eu am sa nasc la spitalul giulesti, iar medicul meu este un om de milioane dr. puia, cu el a nascut si sora mea 2 copii frumosi si sanatosi barza2.gif
inca nu am aflat ce se afla in burtica dar saptamana asta am sa aflu pt ca ma duc la ecografie

danutzaf
QUOTE(mammi @ Aug 30 2008, 04:01 PM) *
s-ar putea ca la 10 saptamani sa fie putin cam devreme pentru a stabili sexul jucaus.gif
din cate am citit pe internet sexul se formeaza in saptamana 11-12, deci la momentul la care ai facut ecografie organele lui genitale nu eram complet formate!
oricum, sa iti dea Doamne Doamen un bebel sanatos si bun venit pe acest forum!
hug.gif

Da mammi, si mie mi s-a parut cam devreme, era prima mea ecografie. Acum na, spun si eu ce a spus doctora, am facut eco 4D la medlife, si saptamana viitoare ma duc la o alta, ecografie triplu test se numeste. Atunci cu siguranta se va vedea mai bine, daca sta la fel bebe. Multumesc pentru urari si toti bebeii si toate mamicile sa fie sanatosi si sanatoase.
dani80
QUOTE(floricel @ Aug 18 2008, 09:38 PM) *
Si eu sunt tot o mamica de februarie 12 februarie am ales sa nasc la Spitalul Cantacuzino in Bucuresti este foarte aproape de mine. Mammi esti o norocoasa ca ai aflat asa de repede ce sex are jucaus.gif ,eu l-a ultimul ecograf nu am reusit,mai rabd putin.
Am scapt de greturi dar noaptea tot de 5-6 ori vizitez baia.
Pupicuti si sarcini usoare la toate.


Buna ziua dragelor!

Ma alatur si eu voua, mamicilor de februarie 2009. Noi suntem in 15 sapt+
Am trecut cu bine de dublu test si de toate celelalte analize.
Speram sa fie la fel de bine si la triplu test.
Va pup si va doresc sa aveti o sarcina la fel de usoara ca a mea! jucaus.gif
De emotie am postat initial la mamici 2008! rolleyes.gif ma intelegeti voi!
floricel
[
Bine ai venit dani80, din ce am citit eu de la mamicile mai avansate se face doar dublu test sau doar triplu test.O sarcina usoara in continuare.

Mammi ma bucur ca ai reusit sa vezi ce e jucaus.gif ,sa fie sanatos.Eu abia pe la mijlocul lunii ma duc iar la ecograf sper ca de data asta sa vedem si noi ce e jucaus.gif .

Stiu ca e foarte devreme pentru cumparaturi dar care a luat deja initiativa sa ne tina la curent si pe noi cu magazine si preturi.

Va pup pe toate ,multa sanatate la jucaus.gif si voua.
Kris&Robert
QUOTE(dani80 @ Sep 2 2008, 01:17 PM) *
Buna ziua dragelor!

Ma alatur si eu voua, mamicilor de februarie 2009. Noi suntem in 15 sapt+
Am trecut cu bine de dublu test si de toate celelalte analize.
Speram sa fie la fel de bine si la triplu test.
Va pup si va doresc sa aveti o sarcina la fel de usoara ca a mea! jucaus.gif
De emotie am postat initial la mamici 2008! rolleyes.gif ma intelegeti voi!


ce dragutz!
wink.gif
bun venit si te asteptam cu noutati!
Kris&Robert
QUOTE(floricel @ Sep 3 2008, 01:41 AM) *
[

Mammi ma bucur ca ai reusit sa vezi ce e jucaus.gif ,sa fie sanatos.Eu abia pe la mijlocul lunii ma duc iar la ecograf sper ca de data asta sa vedem si noi ce e jucaus.gif .

Stiu ca e foarte devreme pentru cumparaturi dar care a luat deja initiativa sa ne tina la curent si pe noi cu magazine si preturi.

Va pup pe toate ,multa sanatate la jucaus.gif si voua.


hai ca mai e putin pana atunci!
cat despre magazine, nu sunt prea multe de spus!
alte variante, in afara de cele pe care le-am postat pana acum, sunt magazinele:
1. cel de langa Biserica Sf. Gheorghe, capatului tramvaiului 21, intre Universitate si Unirii
2. Lipscani, unde se afla acum o parte din magazinul Cocor ( momentan in renovari).
mi-e una mi se par destul de scumpe hainutele de acolo. intr-adevar sunt de calitate, dar cand te gandesti ca le poti purta doar cateva luni, parca nu iti vine sa arunci bani asa de usor!
din curiozitate am inceput sa le caut, iar acum continui din necesitate!
pentru ca burtica e din ce in ce mai mare, kilogramele s-au cam adunat, iar din hainele mele nu mai imi vine aproape nimic. Asa ca pana la urma o sa trebuiasca sa imi cumpar niste hainute adecvate starii mele. gravida.gif

hug.gif
danutzaf
QUOTE(mammi @ Sep 3 2008, 01:59 PM) *
hai ca mai e putin pana atunci!
cat despre magazine, nu sunt prea multe de spus!
alte variante, in afara de cele pe care le-am postat pana acum, sunt magazinele:
1. cel de langa Biserica Sf. Gheorghe, capatului tramvaiului 21, intre Universitate si Unirii
2. Lipscani, unde se afla acum o parte din magazinul Cocor ( momentan in renovari).
mi-e una mi se par destul de scumpe hainutele de acolo. intr-adevar sunt de calitate, dar cand te gandesti ca le poti purta doar cateva luni, parca nu iti vine sa arunci bani asa de usor!
din curiozitate am inceput sa le caut, iar acum continui din necesitate!
pentru ca burtica e din ce in ce mai mare, kilogramele s-au cam adunat, iar din hainele mele nu mai imi vine aproape nimic. Asa ca pana la urma o sa trebuiasca sa imi cumpar niste hainute adecvate starii mele. gravida.gif

hug.gif

Buna fetelor, ca tot a venit vorba de magazine de haine, as avea si eu o intrebare, pentru cele din Bucuresti:pe unde sunt magazine cu haine pentru gravidutze? Am nevoie de pantaloni, k nu vreau sa-l strang pe bebe, si eu nu prea stiu, ca sunt din Buftea.Mersic si pupici
Kris&Robert
buna!
pai . . . eu despre magazine cu haine pentru gravide, vorbeam . . . .
doh.gif
Kris&Robert
si eu am aceeasi problema, a inceput sa creasca burtica si nu mai incap in nici o pereche de pantaloni normali!
pana vine insa vremea rece, am apelat la o alta solutie: pantaloni de in cu banda elastica sus!
sunt la moda, sau cel putin asa cred, foarte comozi, si ii poti folosi si dupa ce nasti!
si din cate am vazut hainele care se poarta acum ne cam avantajeaza pe noi, cele cu gravida.gif
bluze largi, pantaloni cu benzi de elastic!
asa ca spor la cumparaturi!
hug.gif
danutzaf
QUOTE(mammi @ Sep 4 2008, 03:54 PM) *
buna!
pai . . . eu despre magazine cu haine pentru gravide, vorbeam . . . .
doh.gif

daaa, scuze, am citit in niste conditii foarte vitrege ceea ce ai scris si nu pana la final cred, incat am crezut ca vb de hainutze pt bebei. Greseala mea, scuze.Acum am inteles si am aflat si ce aveam nevoie! Ms mammi! oFloare1.gif
pop_raluca
Buna tuturor!
Ma numesc Raluca si sint si eu o viitoare mamica, DPN 07.02.2009.
Medicul care imi urmareste sarcina e Dr. Dinu de la euroclinic.A mai nascut cineva cu el?Cum v-ati inteles?
Sarcina usoara tuturor!
Kris&Robert
QUOTE(danutzaf @ Sep 4 2008, 05:31 PM) *
daaa, scuze, am citit in niste conditii foarte vitrege ceea ce ai scris si nu pana la final cred, incat am crezut ca vb de hainutze pt bebei. Greseala mea, scuze.Acum am inteles si am aflat si ce aveam nevoie! Ms mammi! oFloare1.gif


ma bucur ca am putut fi de ajutor!
sanatate tie si lui jucaus.gif
hug.gif
Kris&Robert
QUOTE(pop_raluca @ Sep 4 2008, 07:01 PM) *
Buna tuturor!
Ma numesc Raluca si sint si eu o viitoare mamica, DPN 07.02.2009.
Medicul care imi urmareste sarcina e Dr. Dinu de la euroclinic.A mai nascut cineva cu el?Cum v-ati inteles?
Sarcina usoara tuturor!


bun venit in randul gravida.gif ilor de februarie!
din cate am observat eu, cam toate de pe aici avem DPN apropiat!
ce de-a bebei se vor naste in februarie!
bananab.gif


lucy
bine ati venit va spun si eu, azi am fost la ecograf si bebe nu a vrut sa stea intr-o pozitie din care sa se vada clar sexul, dar dupa lungi cercetari caci sincer deja nu mai aveam rabdare pt ca dr era foarte concentrat sa vada iar intr-un final imi spune ca ar putea fi baiat, pana la urmatoarea ecografie stam cu incertitudinea in suflet, avem 17, 5 saptamani, barza.gif
lucy
apropo de hainute pentru viitoarele mamici dou magazine mai stiu si eu
1 pe calea mosilor dar sincer sa va spun nu au niste haine care sa fie mai tineresti, sunt unii blugi care sunt ca niste saci, si culorile par murdare, iar la sarafane si rochite nu am vazut nimic deosebit, iar preturile destul de mari, o pereche de blugi 125 ron in sus, haine aude dupa parerea mea din europa
2 chic maman de pe stefan cel mare vis a vis de spitalul de urgenta floreasca , acolo au haine dragute si nu foarte scumpe si calitative

scuze ca am vb atat dar am vrut sa va dau toate detaliile pentru a va fi de ajutor
floricel
Lucy eu fac saptamana viitoare 18 saptamani si astept de o luna ca sa vad sigur ce e...mai cam speriat ca nu l-ai vazut la 17,5 saptamani.Sper sa afli curand ca tare mare e nerabdarea asta parca trec zilele asa de greu rolleyes.gif .

Multumim de magazine ,eu nu sunt inca in tara dar cum ajung ies la colindat .
lucy
da asa este si cand stai cu incertitudine, este si mai greu, pentru ca pana acum cand nu stiam ziceam ca ce vrea DOAMNE DOAMNE, dar acum cand stii ca ar putea fi baiat stai cu gandul ca este baiat, iar poate la urmatoarea ecografie din cauzza pozitiei in care a stat pt ca nu se vedea prea bine sa-ti spuna ca este fata , sotul meu isi doreste un baiat la nebunie aseara mi-a adus flori si mi-a spus ca sunt pentru ca port in pantece un baiat
lucy
apropo sumtem apropiate ca si termen, tu la ce spital o sa nasti eu am sa nasc la giulesti, cu dr puia lucian este un medic extraordinar si ma duc mai mult la el la cabinet pentru ca in spital as sta toata ziua sa-l astept, am fost intr-o zi la el cand a fost cabinetul inchis si am stat toata ziua acolo, asa ca la cabinet e mult mai bine pentru ca imi fac programare si ma pot duce si dupa servici.
floare_albastra
QUOTE(lucy @ Sep 6 2008, 11:37 AM) *
apropo sumtem apropiate ca si termen, tu la ce spital o sa nasti eu am sa nasc la giulesti, cu dr puia lucian este un medic extraordinar si ma duc mai mult la el la cabinet pentru ca in spital as sta toata ziua sa-l astept, am fost intr-o zi la el cand a fost cabinetul inchis si am stat toata ziua acolo, asa ca la cabinet e mult mai bine pentru ca imi fac programare si ma pot duce si dupa servici.



Fetelor ma bag si eu in discutie...sper ca nu va suparati pe mine..eu sunt viitoare mamica de martie:)

Eu nasc la elias, cu dr. Tutunaru si apropo de haine m-am uitat un pic pe net, da exact ce ziceati, modele vechi si cam scumpe...Sper totusi sa gasim ceva tineresc si de bun gust, sa ne simtim si noi speciale... Eu am 15 saptamani dupa calculele dr. si dpn mi-a tot scazut, acum e intre 27.02-6.03.2009...

Mi-as dori f tare un baietel..am un fix pe un anumit nume:)
Va pupacesc. V-ati rotunjit deja? Nu puneti si voi un ticker?
floricel
QUOTE(lucy @ Sep 6 2008, 01:37 PM) *
apropo sumtem apropiate ca si termen, tu la ce spital o sa nasti eu am sa nasc la giulesti, cu dr puia lucian este un medic extraordinar si ma duc mai mult la el la cabinet pentru ca in spital as sta toata ziua sa-l astept, am fost intr-o zi la el cand a fost cabinetul inchis si am stat toata ziua acolo, asa ca la cabinet e mult mai bine pentru ca imi fac programare si ma pot duce si dupa servici.


Eu o sa nasc la Cantacuzino dar inca nu stiu cu ce medic deoarece nu sunt in tara,cum ajung si reusesc sa intru in evidenta va anunt.Sa imi spuneti si mie niste preturi sa ma pregatesc ,cat dati voi la o consultatie cu tot cu ecograf.

Si noua tot baietel ne-a spus ca s-ar putea sa fie dar nu stim sigur,eu imi doresc foarte tare baietel iar sotul nu are preferinte.Cum o vrea Dumnezeu acum dar sa aflam odata ca eu sunt tare curioasa din fire si sa stiu si eu cu ce ma mandresc un baietel sau o printesa rolleyes.gif

Floare albastra si eu mi-am fixat un nume de baietel smile.gif,sa iti dea Dumnezeu ce iti doresti si sa avem toate sarcini usoare si jucaus.gif sanatosi!

Mammi in legatura cu galmuta aceea care e prea jos sa fie bebe si eu simt cam acelasi lucru din cand in cand,nu e durere dar e o ca o zvacnitura mica intr-o singura parte.Eu am observat mai mult dupa ce mananc si ma gandesc ca e de la unul din rinichi care filtreaza ,sper sa fie ca mine adica nimic grav doar putin mai mult de lucru pentru el.Daca afli mai multe informatii tine-ma si pe mine la curent.

Pupicei si un week-end cat mai relaxant! trandafir.gif
Kris&Robert
ce active ati fost in ultima vreme!
ma bucur tare mult ca am inceput sa ne "inmultim" pe aici!
bananab.gif
din cate vad, sunt mai multe viitoare mamici de male.gif
sunt incantata sa ma numar si eu printre ele.
cat despre numele lui jucaus.gif eu m-am hotarat deja!
ne mai trebuie doar aprobarea lui tati, care pare cam nehotarat!

floricel, cand vii in tara!?
mi-ar placea mult de tot sa discutam mai mult!
nu ai o adresa de mail?
hug.gif

lucy
fetelor voi cum va simtiti, pentru mi se umfla picioarele si mainile cava de speriat, , cel mai rau gand este caldura mare, cand este racoare , se umfla mai usor, si am o senzatie de oboseala tot timpul, inca nu mi-a trecut senzatia de oboseala, greturi, sau pofte nu am dar din cauza umflaturilor nu ma mai pot incalta cu nimic, si port numai cu talpa joasa incaltamintea, nu tocuri sau platforme
floricel
QUOTE(lucy @ Sep 7 2008, 01:03 PM) *
fetelor voi cum va simtiti, pentru mi se umfla picioarele si mainile cava de speriat, , cel mai rau gand este caldura mare, cand este racoare , se umfla mai usor, si am o senzatie de oboseala tot timpul, inca nu mi-a trecut senzatia de oboseala, greturi, sau pofte nu am dar din cauza umflaturilor nu ma mai pot incalta cu nimic, si port numai cu talpa joasa incaltamintea, nu tocuri sau platforme


Lucy eu nu simt sa mi se fi umflat dar cand stau un pic mai mult in picioare ma dor calcaiele foarte tare de nu pot sa calc,ciudat e ca picioarele nu ma dor doar calcaiele
floricel
floricel, cand vii in tara!?
mi-ar placea mult de tot sa discutam mai mult!
nu ai o adresa de mail?
hug.gif
[/quote]

Luna viitoare cu ajutorul lui Dumnezeu ajung si eu,cam de ziua ta biggrin.gif .Ce dragut suntem amandoua aceeasi zodie si s-ar putea si bebelusii nostri la fel tzuc.gif
Kris&Robert
QUOTE(floricel @ Sep 7 2008, 07:51 PM) *
floricel, cand vii in tara!?
mi-ar placea mult de tot sa discutam mai mult!
nu ai o adresa de mail?
hug.gif
Luna viitoare cu ajutorul lui Dumnezeu ajung si eu,cam de ziua ta biggrin.gif .Ce dragut suntem amandoua aceeasi zodie si s-ar putea si bebelusii nostri la fel tzuc.gif


buna dimineata!
eu cred ca jucaus.gif jucaus.gif nostri vor fi in aceasi zodie, pentru ca intre ei este o diferenta doar de o saptamana!
bananab.gif
o saptamana cat mai usoara!
danutzaf
QUOTE(floricel @ Sep 6 2008, 03:32 PM) *
Eu o sa nasc la Cantacuzino dar inca nu stiu cu ce medic deoarece nu sunt in tara,cum ajung si reusesc sa intru in evidenta va anunt.Sa imi spuneti si mie niste preturi sa ma pregatesc ,cat dati voi la o consultatie cu tot cu ecograf.

Si noua tot baietel ne-a spus ca s-ar putea sa fie dar nu stim sigur,eu imi doresc foarte tare baietel iar sotul nu are preferinte.Cum o vrea Dumnezeu acum dar sa aflam odata ca eu sunt tare curioasa din fire si sa stiu si eu cu ce ma mandresc un baietel sau o printesa rolleyes.gif

Floare albastra si eu mi-am fixat un nume de baietel smile.gif,sa iti dea Dumnezeu ce iti doresti si sa avem toate sarcini usoare si jucaus.gif sanatosi!

Mammi in legatura cu galmuta aceea care e prea jos sa fie bebe si eu simt cam acelasi lucru din cand in cand,nu e durere dar e o ca o zvacnitura mica intr-o singura parte.Eu am observat mai mult dupa ce mananc si ma gandesc ca e de la unul din rinichi care filtreaza ,sper sa fie ca mine adica nimic grav doar putin mai mult de lucru pentru el.Daca afli mai multe informatii tine-ma si pe mine la curent.

Pupicei si un week-end cat mai relaxant! trandafir.gif

Buna fetelor! Ieri am fost si eu la echografie,am 16 saptamani si 5 zile iar bebe avea cordonul intre picioruse, dupa ce m-a sucit doctora pe toate partile a spus ca i se pare ca e baiat, lucru pe care mi-l mai spusese si la 11 saptamani. Eh, sanatos sa fie! Am facut si triplu test ieri, acum asteptam rezultatele. Cat de nastere, eu o sa nasc la Melife, cu Dr. Mirela Popa. Mai e cineva pe acolo? floare2.gif
floricel
Am intrat sa va spun marea mea bucurie, jucaus.gif nostru este baiat asa cum ne-am dorit si a fost foarte cumintel la ecograf cu piciorusele desfacute sa vada mami ca are o mandrie de baietel.
Va pup si va astept si pe voi cu vesti bune.
Baietelul meu va trimite floricele oFloare.gif oFloare.gif oFloare.gif
Kris&Robert
QUOTE(floricel @ Sep 10 2008, 11:47 PM) *
Am intrat sa va spun marea mea bucurie, jucaus.gif nostru este baiat asa cum ne-am dorit si a fost foarte cumintel la ecograf cu piciorusele desfacute sa vada mami ca are o mandrie de baietel.
Va pup si va astept si pe voi cu vesti bune.
Baietelul meu va trimite floricele oFloare.gif oFloare.gif oFloare.gif


felicitari!
cred ca sunteti in al 9-lea cer!
ce de-a baietei pe aici!
URA!
facem si noi o echipa de fotbal?
o zi buna tuturor!
hug.gif
Kris&Robert
QUOTE(lucy @ Sep 5 2008, 09:05 PM) *
apropo de hainute pentru viitoarele mamici dou magazine mai stiu si eu
1 pe calea mosilor dar sincer sa va spun nu au niste haine care sa fie mai tineresti, sunt unii blugi care sunt ca niste saci, si culorile par murdare, iar la sarafane si rochite nu am vazut nimic deosebit, iar preturile destul de mari, o pereche de blugi 125 ron in sus, haine aude dupa parerea mea din europa
2 chic maman de pe stefan cel mare vis a vis de spitalul de urgenta floreasca , acolo au haine dragute si nu foarte scumpe si calitative

scuze ca am vb atat dar am vrut sa va dau toate detaliile pentru a va fi de ajutor


multumim!
cred ca orice informatie de acest gen e utila!
acum depinde si in ce zona sta fiecare si unde ii este mai usor sa ajunga!
wink.gif
si in magazinul victoria gasesti haine dragute de gravidute!
hug.gif


Kris&Robert
QUOTE(albinuta_eu @ Aug 21 2008, 01:55 PM) *
partners.gif ATI AFLAT CE SEX VA AVEA BEBELUSUL? vreauBB.gif


Buna!
tu ai aflat!?
nu prea te-am mai vazut pe aici!
te asteptam!
hug.gif
raisa
Mamicilor dar cam absentati...si eu sunt o mamici de februarie desi pana acum scriam mai mult la mamici de martie dar DPN este pe7februarie...vroiam sa stiu daca la voi a miscat pana acum vreo mogaldeata...eu am 19saptamani si o zi si inca nu ne-a facut bucuria sa miste...marti mergem la eco si speram sa aflam ce e... jucaus.gif
floricel
QUOTE(raisa @ Sep 13 2008, 02:01 PM) *
Mamicilor dar cam absentati...si eu sunt o mamici de februarie desi pana acum scriam mai mult la mamici de martie dar DPN este pe7februarie...vroiam sa stiu daca la voi a miscat pana acum vreo mogaldeata...eu am 19saptamani si o zi si inca nu ne-a facut bucuria sa miste...marti mergem la eco si speram sa aflam ce e... jucaus.gif


Multa bafta sa vedeti ce este jucaus.gif eu am aflat la 18 saptamani ca e baietel bananab.gif .
Despre miscat eu simt ceva dar e cam jos sa fie bebe.Multa sanatate si te astep cu vesti rolleyes.gif
iubita_tiana
QUOTE(raisa @ Sep 13 2008, 02:01 PM) *
Mamicilor dar cam absentati...si eu sunt o mamici de februarie desi pana acum scriam mai mult la mamici de martie dar DPN este pe7februarie...vroiam sa stiu daca la voi a miscat pana acum vreo mogaldeata...eu am 19saptamani si o zi si inca nu ne-a facut bucuria sa miste...marti mergem la eco si speram sa aflam ce e... jucaus.gif

draguta mea, ai ajuns la medic? sau e prima data cand mergi?umreaza curand sa l simti pe bebe.....ai sa vezi...
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.