Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: A Mai Nascut Cineva Cu Dct Albu Dragos De La Filantropia?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Nastere > Spitale, clinici, medici si maternitati
Danutza_rge
Astept raspunsurile voastre jucaus.gif
dyana
buna!
daca inca mai ai nelamuriri si nici nu ai nascut, pot sa te ajut eu cu un sfat mic in privinta doctorului albu pt ca si eu am nascut cu el acum un an. Cu noi a fost mereu si om si medic asa ca am numai cuvinte de lauda. Nu este prea comunicativ, poate de asta ai indoieli, asa ca niciodata sa nu eziti sa il intrebi ce nelamuriri ai si iti va raspunde si explica cu multa amabilitate si radbare. Putem sa mai vb si pe mess daca vrei sa ma intrebi mai multe.
pupici si sarcina usoara!
Danutza_rge
QUOTE(dyana @ Apr 8 2008, 10:44 PM) *
buna!
daca inca mai ai nelamuriri si nici nu ai nascut, pot sa te ajut eu cu un sfat mic in privinta doctorului albu pt ca si eu am nascut cu el acum un an. Cu noi a fost mereu si om si medic asa ca am numai cuvinte de lauda. Nu este prea comunicativ, poate de asta ai indoieli, asa ca niciodata sa nu eziti sa il intrebi ce nelamuriri ai si iti va raspunde si explica cu multa amabilitate si radbare. Putem sa mai vb si pe mess daca vrei sa ma intrebi mai multe.
pupici si sarcina usoara!


Buna si tie. In sfirsit cinva care il cunoaste pr dct Albu..............Este un dct ffff bun dar vroiam sa stiu cum s-a prezentat la nastere ,daca te lasa sa te chinui, sau orice legat de nasterea la care a participat el. Ca medic sunt f multumita de el ,pe toata perioada sarcinii a fost ok, dar vreau sa stiu cum e el la nastere. Si inka ceva cand ai nascut cati banuti ia-i dat? unsure.gif
Te pup si astept raspunsul tau. oFloare.gif
Mai am pana pe 15 Mai termen asa ca sunt ca-m speriata notworthy.gif
Danutza_rge
PT DYANA................
TI-AM DAT ADD LA MESS.........TI-AM GASIT ID-UL IN PAGINA TA DE PROFIL
ID MEU E Danutza_rge
TE ASTEPT VREAU SA VB MAI MULTE IN LEGATURA CU DCT ALBU
Geanina75
Si eu sunt interesata de acest subiect , astept raspunsurile dragi mamici.
dyana
pai cum sunt singura care s-a anuntat......astept intrebari cool.gif
Geanina75
QUOTE(dyana @ Apr 17 2008, 10:14 PM) *
pai cum sunt singura care s-a anuntat......astept intrebari cool.gif

E un medic bun ,eu vin din Galati la consultatii ,insa ma interesa cam ce banutzi sa pregatesc pt nastere.
Danutza_rge
QUOTE(Geanina75 @ Apr 18 2008, 02:46 PM) *
E un medic bun ,eu vin din Galati la consultatii ,insa ma interesa cam ce banutzi sa pregatesc pt nastere.


Pai eu am zis asa din cunostintele mele de la Filantropia : 600ron nastere normala, sau 800 ron cezariana, 100ron anestezistul (cu epidurala cumparata de mine), cate 100 ron la moase ( vor fii 2) si 5 ron la toaleta cand te spala infirmierele, 5 ron la schimbatul lenjeriei si a camasilor de noapte( vei avea nevoie). Acum depinde cate zile vei sta in spital. Aaaaaaaaa era sa uit de doctorul lui BB care ti-l ia in primire la nastere 100 ron.
Oricum personalul e OK acolo asa ca ca sa sati linistita.
Cand nasti?
jucaus.gif
Danutza_rge
Oricum eu mai am ca-m 3 saptamani ..........si tot cu dct Albu voi naste ,o sa-ti dau eu de veste cum a fost , dar Dyana a avut de-a face cu Dct Albu si m-a linistit si pe mine. Deci vei primi vesti de si la mine . bb.gif
Geanina75
QUOTE(Danutza_rge @ Apr 18 2008, 07:58 PM) *
Pai eu am zis asa din cunostintele mele de la Filantropia : 600ron nastere normala, sau 800 ron cezariana, 100ron anestezistul (cu epidurala cumparata de mine), cate 100 ron la moase ( vor fii 2) si 5 ron la toaleta cand te spala infirmierele, 5 ron la schimbatul lenjeriei si a camasilor de noapte( vei avea nevoie). Acum depinde cate zile vei sta in spital. Aaaaaaaaa era sa uit de doctorul lui BB care ti-l ia in primire la nastere 100 ron.
Oricum personalul e OK acolo asa ca ca sa sati linistita.
Cand nasti?
jucaus.gif




La sfarsitul lunii iunie inceputul lunii iunie , nu stiu cum voi naste,merg in mai la ecograf si voi discuta mai multe cu d-nul doctor.E prima nastere !!!!
liliana2u
Danutza, dai cam mult la moase (50 roni/pers. sunt supersuficienti), iar la anestezist se dadea 100 ron, cu epidurala din dotare..
daca ii invatati cu asa bani multi, sa nu ne mai miram de pretentiile ulterioare... important e cel cu care nasti .. ah, si anestezistul, sa fii sigura ca iti face bine epidurala, sa ii dai informatii cat mai corecte despre greutate, inaltime.. sunt f. importante, sa nimereasca doza...
Geanina75
QUOTE(Geanina75 @ Apr 18 2008, 08:13 PM) *
La sfarsitul lunii iunie inceputul lunii iunie , nu stiu cum voi naste,merg in mai la ecograf si voi discuta mai multe cu d-nul doctor.E prima nastere !!!!



Uitasem ce stiti de prelevarea celulelor stem la nastere ???
Danutza_rge
QUOTE(mallina2u @ Apr 18 2008, 08:14 PM) *
Danutza, dai cam mult la moase (50 roni/pers. sunt supersuficienti), iar la anestezist se dadea 100 ron, cu epidurala din dotare..
daca ii invatati cu asa bani multi, sa nu ne mai miram de pretentiile ulterioare... important e cel cu care nasti .. ah, si anestezistul, sa fii sigura ca iti face bine epidurala, sa ii dai informatii cat mai corecte despre greutate, inaltime.. sunt f. importante, sa nimereasca doza...


sa stii mallina2u ca ma-m gandit si eu ca e ca-m mult pt moase ,dar asa am primit tarifele de la spital. Oricum sunt hotarata sa le dau cate 50 ron. Si la anestezist ma mai gandesc intre 50-100.
apropo am auzit ca e foarte importatnt si daca esti alergic la ceva?
Danutza_rge
QUOTE(Geanina75 @ Apr 18 2008, 08:30 PM) *
Uitasem ce stiti de prelevarea celulelor stem la nastere ???


daca ai bani e foarte bine sa o faci. se pot evita multe afectiuni in viitor ale copilului. Oricum e foarte scump . Asa mi se pare mie(4000ron)
crybaby.gif
Danutza_rge
QUOTE(Geanina75 @ Apr 18 2008, 08:13 PM) *
La sfarsitul lunii iunie inceputul lunii iunie , nu stiu cum voi naste,merg in mai la ecograf si voi discuta mai multe cu d-nul doctor.E prima nastere !!!!


sa stai linistita ca e un doctor fffffffffffffff bun, bananab.gif , nu e spagar deloc, eu o sa-i dau banii de drag si pt cum s-a purtat cu mine pe toata perioada sarcinii. jucaus.gif
dyana
nu iti face probleme de doctor, cum a zis si danuta e super ok in privinta asta,poti sa nu ii dai deloc tot o sa fie cel mai bun dr cu care ai fi putut naste. DAR atentie la moase: e posibil sa ai mai multa nevoie de ele decat ti-ai imaginat si de asta iti recomand sa le dai de la inceput si nici sa nu te zgarcesti, pt ca de stiut stiu meserie. Eu anul trecut i-am dat moasei principale 50 E si celeilalte 100 ron. Dar nu am impins nici macar o data si totusi an nascut fara nicio problema si totul e ok. Eu zic ca merita...

Ce ai mai facut Danuta? ce mai zice Albu? mi-a fost dor de voi partners.gif
Geanina75
QUOTE(Danutza_rge @ Apr 18 2008, 10:44 PM) *
daca ai bani e foarte bine sa o faci. se pot evita multe afectiuni in viitor ale copilului. Oricum e foarte scump . Asa mi se pare mie(4000ron)
crybaby.gif



Mai bine prefer sa prelevez celule decat sa ma duc sa nasc la Medlife unde au crescut tarifele enorm.O nastere indiferent cum e ,ajunge in jur de 6000 lei.
Cat despre Dr.albu intradevar nu e spagar, am vrut sa-i dau pentru histero facuta la spital si a refuzat orice atentie.
Danutza_rge
QUOTE(dyana @ Apr 19 2008, 10:07 AM) *
nu iti face probleme de doctor, cum a zis si danuta e super ok in privinta asta,poti sa nu ii dai deloc tot o sa fie cel mai bun dr cu care ai fi putut naste. DAR atentie la moase: e posibil sa ai mai multa nevoie de ele decat ti-ai imaginat si de asta iti recomand sa le dai de la inceput si nici sa nu te zgarcesti, pt ca de stiut stiu meserie. Eu anul trecut i-am dat moasei principale 50 E si celeilalte 100 ron. Dar nu am impins nici macar o data si totusi an nascut fara nicio problema si totul e ok. Eu zic ca merita...

Ce ai mai facut Danuta? ce mai zice Albu? mi-a fost dor de voi partners.gif



Buna dyana............Marti ma duc la Albu pt o cultura de col uterin............si despre mine ce sa-ti spun de vre-o doua zile ma ca-m doare burta pe sub buric si mijlocul (pe partea dreapta mai mult) . O sa-i spun doctorului cand ne vedem. crybaby.gif
Geanina75
Paste fericit fetelor si sa auzim numai de bine !!!!
ruxy
QUOTE(Danutza_rge @ Apr 18 2008, 10:42 PM) *
sa stii mallina2u ca ma-m gandit si eu ca e ca-m mult pt moase ,dar asa am primit tarifele de la spital. Oricum sunt hotarata sa le dau cate 50 ron. Si la anestezist ma mai gandesc intre 50-100.
apropo am auzit ca e foarte importatnt si daca esti alergic la ceva?

inainte de operatie este regula sa vina medicul anestezist cu care sa stai de vorba si sa iti faca o fisa....unde sa scrie ce antecedente medicale ai avut ...inclusiv alergia...care este foarte importanta...in caz de... trebuie sa stie ce masura sa ia wub.gif sa auzim de bine danutza tzuc.gif
Danutza_rge
QUOTE(rux25 @ Apr 26 2008, 07:09 PM) *
inainte de operatie este regula sa vina medicul anestezist cu care sa stai de vorba si sa iti faca o fisa....unde sa scrie ce antecedente medicale ai avut ...inclusiv alergia...care este foarte importanta...in caz de... trebuie sa stie ce masura sa ia wub.gif sa auzim de bine danutza tzuc.gif



te pup Rux25..... floare2.gif , noi mai avem ca-m 2-3 saptamani si teama isi spune cuvantul. O sa va dau de veste cand va venii pe lume Bebelul meu mult asteptat si foarte dorit de mami si de tati. au durat ceva ani pana si-a facut aparitia. bananab.gif
Geanina75
QUOTE(Danutza_rge @ Apr 29 2008, 02:32 PM) *
te pup Rux25..... floare2.gif , noi mai avem ca-m 2-3 saptamani si teama isi spune cuvantul. O sa va dau de veste cand va venii pe lume Bebelul meu mult asteptat si foarte dorit de mami si de tati. au durat ceva ani pana si-a facut aparitia. bananab.gif







Buna nu ne spui si noua cum a decurs nasterea ?
Geanina75
Am nascut in 25.06 ,avem un baietel, a fost totul ok. Domnul dr. Albu e OK ! V-il recomand.
andrastef
Buna,

Aspir si eu la statutul de mamica, inca nu ne-am apucat de treaba, insa caut un medic bun intr-un spital de stat mai curat. Am vazut pareri bune despre dr Dragos Albu si vroiam sa rog mamicile care au nascut cu dansul daca imi pot da mai multe detalii, eventual pe mesaj privat sau mail. Eu nu am inca voie sa trimit mesaje pentru ca sunt membru nou si as avea mai multe intrebari.
Multumesc frumos!
dyana
QUOTE(andrastef @ Jun 8 2010, 10:10 PM) *
Buna,

Aspir si eu la statutul de mamica, inca nu ne-am apucat de treaba, insa caut un medic bun intr-un spital de stat mai curat. Am vazut pareri bune despre dr Dragos Albu si vroiam sa rog mamicile care au nascut cu dansul daca imi pot da mai multe detalii, eventual pe mesaj privat sau mail. Eu nu am inca voie sa trimit mesaje pentru ca sunt membru nou si as avea mai multe intrebari.
Multumesc frumos!

Andra, am inteles ca doctorul Albu nu mai merge la Filantropia, ci doar la o clinica privata.
Insa, si spitalul si medicul sunt de nota 10. Ramane la latitudinea ta pentru ce vei opta.
Am inteles ca ar mai fi si alti medici buni acolo. Ai putea eventual merge la un consult la dansul si sa il rogi sa te indrume catre cineva anume, daca vrei sa mergi in continuare la stat.
Sarcina usoara iti doresc si daca mai ai vreo intrebare, te rog sa imi spui, daca te pot ajuta. oFloare.gif
andrastef
QUOTE(dyana @ Jun 8 2010, 10:33 PM) *
Andra, am inteles ca doctorul Albu nu mai merge la Filantropia, ci doar la o clinica privata.
Insa, si spitalul si medicul sunt de nota 10. Ramane la latitudinea ta pentru ce vei opta.
Am inteles ca ar mai fi si alti medici buni acolo. Ai putea eventual merge la un consult la dansul si sa il rogi sa te indrume catre cineva anume, daca vrei sa mergi in continuare la stat.
Sarcina usoara iti doresc si daca mai ai vreo intrebare, te rog sa imi spui, daca te pot ajuta. oFloare.gif



Multumesc frumos pentru raspuns. Nu stiam ca nu mai merge si la stat o sa ma interesez si daca este asa nu mai stiu unde sa ma duc. Am schimbat multi doctori pana acum si chiar nu mai stiu unde sa merg. La clinica privata nu imi permit sa nasc si chiar daca as putea am inteles ca nici o clinica privata nu este adecvat utilata in caz de urgenta.
Multumesc inca o data.
dyana
QUOTE(andrastef @ Jun 9 2010, 10:19 AM) *
Multumesc frumos pentru raspuns. Nu stiam ca nu mai merge si la stat o sa ma interesez si daca este asa nu mai stiu unde sa ma duc. Am schimbat multi doctori pana acum si chiar nu mai stiu unde sa merg. La clinica privata nu imi permit sa nasc si chiar daca as putea am inteles ca nici o clinica privata nu este adecvat utilata in caz de urgenta.
Multumesc inca o data.

M-am uitat putin pe net... se pare ca intr-adevar nu mai poti da de dansul decat la MedLife. Legat de aspectul incredere, pentru mine cred ca ar prima parerea lui: daca mi-ar recomanda sa nu nasc la privat, l-as asculta. Daca mi-ar recomanda pe altcineva, acolo m-as duce.
Mult succes in luarea deciziei bune! smile.gif
andrastef
QUOTE(dyana @ Jun 9 2010, 11:07 AM) *
M-am uitat putin pe net... se pare ca intr-adevar nu mai poti da de dansul decat la MedLife. Legat de aspectul incredere, pentru mine cred ca ar prima parerea lui: daca mi-ar recomanda sa nu nasc la privat, l-as asculta. Daca mi-ar recomanda pe altcineva, acolo m-as duce.
Mult succes in luarea deciziei bune! smile.gif



Multumesc frumos pentru ajutor!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.