Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Roger Federer Si ... Rafael Nadal
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Familie, casnicie, viata in cuplu > Clubul barbatilor
Matei
Roger Federer a castigat a cincea finala consecutiva la Wimbledon
(9 iulie 2007)

Roger Federer a reusit sa castige pentru a cincea oara consecutiv Wimbledonul si astfel a egalat recordul suedezului Bjorn Borg care castigase Turneul intre anii 1976-1980.

Cei mai buni tenismeni ai lumii au aratat un tenis de clasa intr-o finala foarte disputata, care a durat nu mai putin de trei ore si 40 de minute.

Roger Federer a castigat seturile 1 si 3 la tie-break, iar Rafael Nadal si-a adjudecat seturile 2 si 4.


Elvetianul a castigat decisivul cu 6-2, dupa ce Nadal salvase o minge de meci.

Spaniolul a fost la un pas sa abandoneze datorita unei accidentari la piciorul stang, dar acesta a revenit in urma ingrijirilor medicale si a jucat bandajat.

Sursa: Realitatea

Am vazut meciul cam chinuit (intre multe raspunsuri la Rebus - date cu placere). Federer si-a aratat ceva din latura sa umana...
Anca74
Era o vreme cand as fi facut moarte de om pentru o finala de mare slem! Eram mare fan Stefan Edberg si imi petrecem noptile vizionand Australian Open! Erau anii de glorie ai lui Edberg, Boris Becker, Andre Agassi, Pete Sampras!
Acum parca nu mai am rabdare sa vad un meci intreg! Si chiar daca as avea ...tot nu m-ar lasa piticul!
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.