Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Ce Sa Fie ? Ce Sa Fie ?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Familie, casnicie, viata in cuplu > Clubul barbatilor
toia
O motocicleta sui generis? O masina excentrica? Un original monoplan? Iata doar cateva intrebari pe care si le pun mirati cei care se intalnesc pe strada, in statul Dallas, cu acest vehicul, despre care nu stiu daca se incadreaza la categoria automobil. Ghici ghicitoarea mea... Dar mai bine sa-i spunem numele oficial: Acabion CTB. Fireste ca nu v-am lamurit, ba dimpotriva. Dar sa va spunem cateva date despre el: 700 cai putere, are o greutate de 360kg. Si se spera sa mearga cu 400km pe ora. Sa-l numim in aceste conditii un avion al soselelor?

C.R.
danna68
smile.gif in Bucuresti nu prea ai ce face cu o astfel de masina, abea pot circula cei cu masini normale...si cel mai bine se deplaseaza biciclistii smile.gif
lia maria71
QUOTE(toia @ May 31 2007, 07:37 PM) *
O motocicleta sui generis? O masina excentrica? Un original monoplan? Iata doar cateva intrebari pe care si le pun mirati cei care se intalnesc pe strada, in statul Dallas, cu acest vehicul, despre care nu stiu daca se incadreaza la categoria automobil. Ghici ghicitoarea mea... Dar mai bine sa-i spunem numele oficial: Acabion CTB. Fireste ca nu v-am lamurit, ba dimpotriva. Dar sa va spunem cateva date despre el: 700 cai putere, are o greutate de 360kg. Si se spera sa mearga cu 400km pe ora. Sa-l numim in aceste conditii un avion al soselelor?

C.R.

pai daca de asa ceva duceam lipsa,iata ca s-a inventat!!!!!!!!!! doh.gif doh.gif doh.gif doh.gif doh.gif doh.gif
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.