Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Ati Fost La Stomatolog?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Copii intre 3 si 7 ani
lyana
salut! eu am fost cu fetita mea, de trei ani jumate, dar nu a vrut sa deschida gurita; are deja cariute. Voi ati fost pana acum la stomatolog? cum ati procedat?
lyana
Revin cu un mesaj, foarte bucuroasa pentru ca am rezolvat problema noastra! :-) Zilele trecute am fost din nou la medicul stomatolog, dar la altcineva; cabinetul unde am fost acum se numeste LLL Dental, acolo am dat de o doamna tare draguta pe care a placut-o Maria, i-a pus desene animate, i-a povesit una-alta si a reusit sa-i repare o maseluta! Poate si pregatirea dinainte, desenele animate, doamna doctor cea draguta si amabila, sau toate la un loc, nu stiu, dar ma bucur ca a deschis in sfarsit gurita si am reusit sa plombam maseluta! Numai bine tuturor!
mihaela_2011
Buna seara,
Eu am facut primul control la stomatolog in la implinirea a 2 anisori, apoi am incercat sa merg la 6 luni daca nu la 1 an.
Cat de curand urmeaza sa fac programare sa merg cu fata cea mare la un nou control, am remarcat aparitia primei cariute la un molar.
Te sfatuiesc sa mergi la un cabinet stomatologic specializat in copii, acolo medicii folosesc "Bagheta magica", poate au monitoare in tavan unde sa le puna desene animate si cel mai important copilul ramane mereu in contact cu mama. La primul control fetita cea mare a ramas tot timpul la mine in brate si a cooperat cu usurinta dupa ce a prins incredere in medic si asistenta.
inclusivsign07
Buna ziua,

Stiti cumva daca ar trebui sa ajung la stomatolog cu fetita mea? Are 6 anisori si o cariuta.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.