Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Vacanta De Vara
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Copii intre 3 si 7 ani
gogosica
Buna,

Pentru noi asta este prima vara cand mami nu mai sta acasa, desi Iulia are deja aproape patru ani.
Azi a fost prima data cand mami s-a trezit dimineata si a plecat la servici, iar puiul mic a ramas acasa cu lacrimi in ochi.
Cum era de asteptat Iulia a rezolvat repede problema, respectiv a plecat la mamaia.

Dar ce facem la vara?... Anul trecut s-a inchis gradi la 15 iulie (nu au fost destui copii) si s-a mai deschis la 15 septembrie.

Deci, ce facem pe timpul verii? Gradinita de vara? Cursuri? Unde?
mamadematei
QUOTE(gogosica @ Apr 17 2012, 01:14 PM) *
Buna,

Pentru noi asta este prima vara cand mami nu mai sta acasa, desi Iulia are deja aproape patru ani.
Azi a fost prima data cand mami s-a trezit dimineata si a plecat la servici, iar puiul mic a ramas acasa cu lacrimi in ochi.
Cum era de asteptat Iulia a rezolvat repede problema, respectiv a plecat la mamaia.

Dar ce facem la vara?... Anul trecut s-a inchis gradi la 15 iulie (nu au fost destui copii) si s-a mai deschis la 15 septembrie.

Deci, ce facem pe timpul verii? Gradinita de vara? Cursuri? Unde?


Sper sa nu fie prea tarziu raspunsul meu dar, dupa o pauza de cateva luni, am reusit sa imi intru din nou in ritm si sa trec si pe aici. Pe scurt, stiu cu ce te confrunti, am trecut si noi prin asa ceva acum doi ani, iar dupa aceea am descoperit gradinita care ne-a placut (am scris la momentul pe forum) si care a rezolvat aceasta problema nu doar pentru noi, ci si pentru prietenii copilului meu care mergeau la alte gradinite si care pe vara se inchideau.
Oricum, daca stai in sectyorul 3 Puiutul Pufos este un loc minunat pentru copii si pe vara (au un program de proba, noi asa i-am descoperit) si in timpul anului.
Daca nu, atunci cauta o gradintia particulara care sa aiba program pe vara si petnru alti copii decat cei inscrisi in timpul anului la ei, nu cred ca Puiutul Pufos este singura gradinita din Bucuresti cu aceasta optiune.
Patricia88
Pentru copiii din Iasi, recomand scoala de vara "Povesti de vara de la tara". Ii scoate pe copii din contextul de oras, oferindu-le o alternativa mult mai buna statului la TV/PC sau jucatului printre betoane si ii scuteste pe parinti de grija copilului atata timp cat ei sunt la serviciu.

Pentru detalii, poti accesa FB https://www.facebook.com/PovestiDeVaraDeLaTara.

Spor!
atelierecumaniere
Ateliere pentru copii - 1 Iunie
OFERTA cu ocazia “ZILEI COPILULUI” - ATELIERE DE LUCRU COPII

JOI, 30 MAI 2013, ora 17:30 pret 35 lei

ATELIER ArtTerapie: varsta 4-6 ani


In cadrul acestui atelier, copiii vor picta o figurina pe care o va alege din mai multe modele puse la dispozitie.
Toate materialele sunt incluse in pret.

Beneficii: relaxare, spontaneitate, exprimare prin culoare, ludic
Grupa de 6 - 12 copii intr-un atelier sustinut de doi traineri
Durata: 1h - 1h,30

SAMBATA, 1 IUNIE 2013, ora 10:00 pret 35 lei
ATELIER ABC-ul EMOTIILOR : "Invitatul meu" : varsta 4-6 ani

In cadrul acestui atelier copilul va “invita” pe un scaun gol o persoana importanta pentru el (reala ori imaginara) avand ca sarcina sa o descrie si sa povesteasca despre aceasta.

Beneficii: Indeplinirea unei dorite printr-o tehnica expresiva de a prezenta o persoana draga fie ea reala sau imaginara. Dezvoltarea abilitatilor de a raporta propria persoana la celalalt (de a surprinde caracteristici specifice altei persoane fara sa se identifice cu aceasta).
Grupa de 6-10 copii intr-un atelier sustinut de doi traineri
Durata: 1h - 1h,30


ATELIER ArtTerapie: varsta 3-4 ani, pictura pe figurine
SAMBATA, 1 IUNIE 2013, ora 17:30, pret 35 lei


In cadrul acestui atelier, copiii vor picta o figurina pe care o va alege din mai multe modele puse la dispozitie.
Toate materialele sunt incluse in pret.

Beneficii: relaxare, spontaneitate, exprimare prin culoare, ludic
Grupa de 6 - 12 copii intr-un atelier sustinut de doi traineri
Durata: 40 - 45 minute in functie de ritmul de lucru al copilului


OFERTA WORKSHOP PENTRU PARINTI:
“Sentimente pentru copilul meu” 1 Iunie 2013 ora 13:00

Pret 50 lei


In cadrul acestui workshop vor fi invitati parintii dornici sa lucreze un exercitiu de exprimare a sentimentelor pozitive fata de propriul copil avand ca scop ventilarea emotiilor, eliberarea, meditatia, recadrarea emotionala, imbunatatirea si optimizarea relatiei parinte – copil.
Numar participanti: 6 – 12 ce vor lucra cu doi traineri.
Durata workshop: 2 ore

Pentru detalii si inscrieri: TEL: 0768.254.576
e-mail: atelierecumaniere@yahoo.com ; Facebook: Ateliere cu maniere;

LOC DESFASURARE: Metrou Eroii Revolutiei, reper - blocul cu Flanco, parter.
atelierecumaniere

http://www.atelierecumaniere.ro/images/ofe...%20ateliere.jpg



Visit My Website

Ateliere de lucru pentru copii pentru vara
Zona Eroii Revolutiei, Flanco, Str Serban Voda, nr 282
Ateliere cu maniere - Bordeianu Diana 0768.254.576 office@atelierecumaniere.ro
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.