Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Gat Intepenit Sau Intindere Musculara
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Bebelusi si copii > Copii intre 3 si 7 ani
miniraton
Buna ziua tuturor.

Denis are 3 ani jmate si s-a trezit azi-noapte plangand ca-l doare gatul in partea dreapta. Acum ii este frica sa se ridice din pat. Cat sta intins nu-l doare, cum se ridica si isi misca capul incepe sa urle. I-am dat Ibalgin si i-am facut putina frectie cu Fastum gel.

V-ati intalnit cu asa ceva la copii asa mici ?
Ce pot sa fac ?
Ar putea sa fie altceva ?

Va pup si va doresc o zi frumoasa
manu14
QUOTE(miniraton @ Dec 29 2011, 12:44 PM) *
Buna ziua tuturor.

Denis are 3 ani jmate si s-a trezit azi-noapte plangand ca-l doare gatul in partea dreapta. Acum ii este frica sa se ridice din pat. Cat sta intins nu-l doare, cum se ridica si isi misca capul incepe sa urle. I-am dat Ibalgin si i-am facut putina frectie cu Fastum gel.

V-ati intalnit cu asa ceva la copii asa mici ?
Ce pot sa fac ?
Ar putea sa fie altceva ?

Va pup si va doresc o zi frumoasa

In functie de cauza, exista remedii homeopate care trateaza astfel de dureri. Mergeti la un medic homeopat...
miniraton
Merci de raspuns Manu
miniraton
Am rezolvat problema. Seara i-am facut baita fierbinte si i-am tinut vre-o 5-10 min jetul pe gat in zona dureroasa. Dupa ce l-am sters si imbracat l-am "tras" bine cu ulei de corp si i-am dat ibuprofen. A doua zi era ok. Am repetat manevra si in urmatoarea seara si am continuat cu ibuprofenul de 3x/zi.
USA
QUOTE(miniraton @ Dec 31 2011, 05:41 PM) *
Am rezolvat problema. Seara i-am facut baita fierbinte si i-am tinut vre-o 5-10 min jetul pe gat in zona dureroasa. Dupa ce l-am sters si imbracat l-am "tras" bine cu ulei de corp si i-am dat ibuprofen. A doua zi era ok. Am repetat manevra si in urmatoarea seara si am continuat cu ibuprofenul de 3x/zi.

Bine de stiut...ma bucur ca sunteti ok......mie mi se intampla destul de des, insa nu am patit cu fata.....pupik...
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.