Sectiune a roportal.ro
Ajutor - Cautare - Membri - Calendar
Versiune completa: Unde Sa Nastem In Suceava?laspitalul Municipal Sau La Bethesda?
UtileCopii Forum. Utile Despre Copii > Viitoare mamica, viitor tatic > Nastere > Spitale, clinici, medici si maternitati
diana f
Buna sunt si eu o mamica de septembrie si nu stiu unde sa nasc la bethesda sau la spitalul municipal?cu ce dc ati nascut la spital pt ca la bethesda am auzit ca e dr bolohan.am auzit ca ar fi conditii bune si la spital dar nu stiu cu ce dc sa nasc...as merge din timp la control la el/ea ca sa pot naste tot cu acelasi dc.cine imi poate da sfaturi va rog pt ca stau intr-un stres....cineva mi-a zis de dc siniavschi gabriela ca e buna dar nush ce sa zic.va multumesc si astept raspunsurile voastre.
laura_frincu
QUOTE(diana f @ Apr 28 2010, 02:53 PM) *
Buna sunt si eu o mamica de septembrie si nu stiu unde sa nasc la bethesda sau la spitalul municipal?cu ce dc ati nascut la spital pt ca la bethesda am auzit ca e dr bolohan.am auzit ca ar fi conditii bune si la spital dar nu stiu cu ce dc sa nasc...as merge din timp la control la el/ea ca sa pot naste tot cu acelasi dc.cine imi poate da sfaturi va rog pt ca stau intr-un stres....cineva mi-a zis de dc siniavschi gabriela ca e buna dar nush ce sa zic.va multumesc si astept raspunsurile voastre.

Buna draga viitoare mamica, si eu am nascut pe 15 februarie anul acesta la Bethesda cu dr Bolohan, este si un topic aici in legatura cu asta, "Cine a mai nascut la Spitalul Bethesda din Suceava? " acolo vei gasi multe infornatii cu privire la spital, conditii, costuri etc... eu sunt multumita, insa acolo poti naste doar prin cezariana, atat! Operatia mea s-a vindecat minunat de bine, este f frumoasa si discreta, recuperarea a decurs f bine si bebele meu e sanatos si vesel si grasun wink.gif
Despre spitalul judetean iti pot doar recomanda sa NU nasti cu Dragoi! Este un doctor ff aiurea... am auzit numai lucruri nasoale despre el.... si am auzit lucruri bune despre Merticaru... cam atat iti pot spune, daca vrei voi mai reveni cu amanunte.... te pup si sarcina usoara si bebe sanatos sa ai! oFloare1.gif
Si apropo eu am o cunostiinta care a nascut la Bethesda cu doamna doctor Siniavschi.... nu stiu cum se procedeaza sau poate ca ea lucreaza in colaborare si cu Bethesda... in fine, oricum asta se intampla in august anul trecut... poti doar sa intrebi tu doctora.... unsure.gif
m0nica
Buna!
Eu sunt din Suceava. Am nascut in august 2009 la spitalul judetean cu doamna doctor Andrei prin cezariana (la cerere). A fost bine. Nu e chiar asa cum se zvoneste, sau am avut eu noroc. N-am dat cine stie ce multi bani, nu am bagat la fiecare asistenta sau infirmiera. Mi-am vazut de treaba mea, n-am comentat si nu am tinut nasul pe sus si in 5 zile eram acasa. Intr-adevar la reanimare a fost mai nasol, dar in rest a fost chiar bine. Mai nou am auzit ca au renovat maternitatea. Deci conditiile tre sa fie bune. Mancare ti se da de acolo (eu n-am vrut sa mananc de acolo ca ai mei stateau numai pe sub geamurile alea cu sacoselele) dar fetele din salon care nu prea aveau vizitatori mancau la cantina acolo. Bebeii, in primele zile stau in salonul lor, dar sunt adusi la alaptat, dupa care pot sta cu mamicile, au patut din ala in salonul mamicilor. Na, e curat, cat de cat in salon, vine o femeie de servici dimineata si seara si sterge pe jos si duce cosul. Partea proasta e la toalete. Asta nu mi-a placut. Dusurile nu functionau iar usile de la buda nu se inchideau. Asistentele de mamici au fost cat de cat intelegatoare, iar la bebei a fost una singura (culmea, gravida si ea) care m-a suparat. In rest toate au fost dragute. Toate zambeau, una chiar a stat doua zile in salonul nostru si ne-a invatat cum sa ii alaptam. Nu a tipat nimeni la mine, nu m-a certat, nu s-a uitat urat. Inainte de nastere aveam teama asta. Aia de la bebei m-a suparat o data ca am auzit eu din greseala ca discuta despre mine. I-am dus bebelul inapoi in salon si el a inceput sa planga. Mentionez ca bebe al meu cand a dat de tzatza nu a vrut in nici un fel sa se mai desparta de ea (acuma e tot la fel, inca alaptez ca nu e chip) si am auzit-o pe aia spunand altei asistente ca eu l-am stricat. Ca ea asa copil rau n-a vazut niciodata. Cam atat.
Aceasta este o versiune "lo-fi" a continutului principal. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formate si imagini, va rugam sa dati clic aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.