No SSO cookie

Recomanda prietenilor Utilecopii.ro

Consideri ca Concurs Goana dupa desene animate Editia 3 - concurs incheiat poate fi de folos si prietenilor sau cunostintelor tale?

Da un share si spune-le si lor despre acesta!

Concurs Goana dupa desene animate Editia 3 - concurs incheiat

In Concursuri , adaugat in
(5/ 1)
Printeaza Articol

A inceput cea de-a doua editia din cadrul concursul Goana dupa desene animate.

Concurs ce ii premieaza pe cei mici cu DVD-uri ale desenelor animate  Chuggington.

Lasa un comentariu continand cuvintele:

Primavara, copii, bucurii

 

Pentru a participa la acest concurs apasa pe butonul "Tu ce zici"

Compune un vers, o rima sau pur si simplu o propozitie cu cele 3 cuvinte de mai sus.

In functie de inspiratia fiecaruia, participantii pot trimite un numar nelimitat de comentarii

Aici este regulamentul concursului.

Afla mai multe detalii despre acest concurs.

 

banner_chuggington_width







Posteaza un comentariu folosind contul de Utilecopii.ro
maruisica
maruisica

primavara copiii aduna flori si le daruiesc copiilor bucuroase.

2011-05-11 la 11:32
anuta22
anuta22

Primavara este un anotip foarte frumos,copiilor le place foarte mult cand apare verdeata,infloresc floricele,copacii,suint extrem de incantati.

2011-05-11 la 01:00
alirobi
alirobi

Dragi COPII asteptam PRIMAVARA ca sa ne aduca numai BUCURII !!!!!

2011-05-10 la 14:39
mihaela safta
mihaela safta

Copiii iubesc anotimpul de primavara ,fiindca se pot bucura de mai multa joaca

2011-05-10 la 14:21
mihaela safta
mihaela safta

Dulce primavara/Ce-ai sosit in tara/Si-aduci bucurii/Dragilor copii

2011-05-10 la 14:16
mihaela safta
mihaela safta

Ura!!!!a venit primavara/Bucurati-va copii

2011-05-10 la 14:12
mihaela safta
mihaela safta

Primavara,primavara/Amintiri de neuitat/Primavara,primavara/Bucurii copiilor le-ai dat

2011-05-10 la 14:09
maruisica
maruisica

A venit primavara, noi ne bucuram de faptul ca natura prinde viata, iar copiii alearga in mijlocul naturii atunci cand sunt zile insorite sau stau la televizor si vizioneaza dvd-uri cand vremea nu tine cu ei!

2011-05-09 la 10:19
alirin99
alirin99

Copiii canta bucuriile primaverii la scoala si prin parcuri!

2011-05-05 la 17:46
alirin99
alirin99

Copiii umbla forfota prin parcuri! Bucuriile lor sunt imense in aceasta primavara!

2011-05-05 la 17:46
alirin99
alirin99

Parcul este plin, copiii forfota pe alei, cauta bucuriile primaverii!

2011-05-05 la 17:45
alirin99
alirin99

Ce mare bucurie! Bucurii nemiluite pentru copii in aceasta primavara!

2011-05-05 la 17:44
alirin99
alirin99

Primavara cea frumoasa a sosit pentru copii cu mii de bucurii!

2011-05-05 la 17:44
alirin99
alirin99

Cinste tie, primavara, ca aduci mii de bucurii pentru copii!

2011-05-05 la 17:43
maruisica
maruisica

Primavara a sosit/ Copii ea a intilnit/ Ce alearga veselii/ plini plini de bucurii!

2011-05-05 la 09:56
mihaela safta
mihaela safta

Cat este de frumos primavara!Auzim zumzetul de albine,bucuria copiilor si inverzirea padurilor

2011-05-05 la 09:56
danagroll
danagroll

Primavara aduce bucurii pentru toti copiii, daca-i soare si frumos iesim si alergam prin parcuri, daca ploua si e innorat ne uitam la dvd-uri!

2011-05-05 la 09:51
mihaela safta
mihaela safta

Daca noi copiii primim in dar cite un DVD,suntem bucurosi si ne vom aminti cu drag de aceasta primavara

2011-05-05 la 09:51
danagroll
danagroll

Primavara vine cu mult soare si dvd-uri Chuggington - bucuria copiilor.

2011-05-05 la 09:47
mihaela safta
mihaela safta

Daca primavara nu vine la noi, mergem noi la ea!Ce parere aveti copii?Sunteti bucurosi?

2011-05-05 la 09:44
mihaela safta
mihaela safta

Dupa iarna cea geroasa a sosit primavara!Acest anotimp aduce multa bucurie in sufletul copiilor

2011-05-05 la 09:41
mihaela safta
mihaela safta

In anotimpul de primavara ,natura se trezeste la viata, iar copiii zburda bucurosi prin parcuri

2011-05-05 la 09:13
alirobi
alirobi

Dragi copii,intotdeauna primavara ne aduce multe bucurii!!!!!

2011-05-05 la 08:45
tesymo
tesymo

Toti copii alearga, sa prinda un dvd, bucurie sa le-aduca cu venirea primaverii.

2011-05-05 la 08:18
tesymo
tesymo

Primavara a sosit, goana a inceput, pentru un DVD, bucurie la copii.

2011-05-05 la 08:17
maruisica
maruisica

Primavara cea cu soare/ Primavara cea cu ploi/ Multe bucurii aduce tuturor/ Dar mai ales copiilor!

2011-05-04 la 13:04
maruisica
maruisica

Soarele de primavara bucurii el aduce la copii si la natura fiindca totul prinde viata!

2011-05-04 la 12:48
claudia94
claudia94

O primavara ca-n povesti, in sufletul copiilor ai sa gasesti !

2011-05-03 la 21:05
claudia94
claudia94

Mosul are-n sacul sau, cadouri pentru copii, sa le faca bucurii. Bucuria cea mai mare, e primavara cu mult soare ! :D

2011-05-03 la 21:04
danagroll
danagroll

Fluturasii cei zglobii apar primavara pe campii iar copii plini de bucurii vor sa alerge sa-i intreaca, aripioare sa le creasca, sa poata zbura ca ei sa miroasa flori de tei!

2011-05-03 la 14:20
danagroll
danagroll

Liliacul movaliu primavara infloreste, copii fericiti se bucura atunci cind gasesc floricele de liliac cu trei sau cinci petale!

2011-05-03 la 14:15
danagroll
danagroll

Verdele e primavara, albul este iarna, ruginiul toamna, galbenul e vara. toate anotimpurile sunt frumoase in felul lor si fiecare aduc bucurii copiilor.

2011-05-03 la 14:11
maruisica
maruisica

Dupa iarna friguroasa a venit primavara cu soare, caldura si bucurii - noi copiii suntem cei mai fericiti ca putem petrece mai mult timp afara in parcuri observind cum natura prinde viata si totul de umple de verdeata!

2011-05-03 la 14:04
maruisica
maruisica

Bucuria sosirii primaverii se simte si in sufletele noastre de copii!

2011-05-03 la 14:01
maruisica
maruisica

primavara a venit/ copii multi a intilnit/ care alergau zglobii/ aducind doar bucurii/ la parinti si la bunici/ facindu-i fericiti!

2011-05-03 la 13:59
danagroll
danagroll

Primavara a venit, copii ea a intilnit ce alearga pe campii si aduc multe bucurii.

2011-05-02 la 21:17
maruisica
maruisica

Primavara a sosit si copii sunt fericiti si bucurosi ca-si pot petrece mai mult timp in aer liber, in splendoarea naturii!

2011-05-02 la 18:15
maruisica
maruisica

Copii sunteti bucurii pentru parinti, cum este primavara pentru intreaga natura!

2011-05-02 la 18:13
maruisica
maruisica

Trenuletele Chuggington aduc bucurii copiilor care privesc cu placere primavara desene animate.

2011-05-02 la 18:11
maruisica
maruisica

Bucurii pentru copii sunt dvd-urile Chuggington, iar primavara ne bucura pe toti.

2011-05-02 la 18:09
maruisica
maruisica

Copii - noi aducem bucurii in sufletele parintilor si bunicilor, iar primavara in sufletele tuturor.

2011-05-02 la 18:07
danagroll
danagroll

Odata cu primavara copii plini de bucurii alearga prin parcuri.

2011-05-02 la 17:56
danagroll
danagroll

primavara este bucuria copiilor!

2011-05-02 la 17:55
cetmam
cetmam

Hai copii cu toti pe-afara/Primavara este iara/Bucurii cu toti s-avem/In natura sa mergem

2011-05-02 la 17:01
cetmam
cetmam

Primavara,primavara/Tu scoti multi copii pe-afara/Tu sti ca atunci cand vii/Aduci numia bucurii.

2011-05-02 la 17:00
cetmam
cetmam

Vine,vine,primavara/Hai copii cu toti pe-afara/Primavara pomii vor inflori/Haideti sa-i vedem copii.

2011-05-02 la 16:55
cetmam
cetmam

Primavara aduce bucurii pentru copii pentru ca toata natura infloreste.

2011-05-02 la 16:54
shtephy
shtephy

Am venit pe lume odata cu primavara Acum am mai crescut un pic Dar si cu alti copii Ma bucur cand vine primavara Si totul e vesel afara!

2011-05-02 la 15:04
shtephy
shtephy

Cand ma gandesc la bucuri Eu vad tara plina de copii Copii fericiti si jucausi Ca primavara e la usi!

2011-05-02 la 15:01
shtephy
shtephy

An de an noi salutam Inflorirea pamantului bucurii pentru copii Primavara aduce

2011-05-02 la 14:59
alirobi
alirobi

Primavara vine pentru copii cu multe bucurii!!!!!!!!!!!!!!!!!

2011-05-02 la 12:40
maruisica
maruisica

primavara vine vine/ si aduce bucurii/ oameni mari si oameni mici/ toti noi ne simtim copii.

2011-05-02 la 12:11
mihaela safta
mihaela safta

Pentru copii ,participarea la concursul Chuggington in primavara asta,este o bucurie

2011-05-02 la 09:51
maruisica
maruisica

Primavara e natura se dezmorteste si prinde viata. Copii, plini de bucurii alearga si culeg floricele!

2011-05-02 la 09:48
mihaela safta
mihaela safta

Primavara aduc soare si bucurii in suflet de copii

2011-05-02 la 09:40
danagroll
danagroll

primavara a venit cu surprize pentru copii, odata cu ea a venit si circul care aduce bucurii tuturor.

2011-05-02 la 09:27
danagroll
danagroll

primavara florilor/ primavarara copiilor/ ea aduce bucurii/ cadura si drumetii.

2011-05-02 la 09:25
danagroll
danagroll

bucurii, bucurii, multe bucurii copii, primavara vine vine cu verdeata pentru tine!

2011-05-02 la 09:23
danagroll
danagroll

copii - cum se numeste anotimpul care aduce bucurii tuturor - pentru ca natura prinde viata? .....primavara.

2011-05-02 la 09:21
danagroll
danagroll

primavara vine vine cu caldura pentru tine, toti copacii inverzesc, florile-nfloresc, copii merg in drumetii, plini de bucurii.

2011-05-02 la 09:19
danagroll
danagroll

Copii din toata tara asteapta primavara bucurosi ca-si pot petrece mai mult timp afara.

2011-05-02 la 09:17
danagroll
danagroll

vine vine primavara/ se asterne-n toata tara/ copii alearga pe campii / si aduc mii de bucurii.

2011-05-02 la 09:14
danagroll
danagroll

Primavara vine cu bucurii pentru cei ce se simt copii.

2011-05-02 la 09:13
mihaela safta
mihaela safta

Toti copiii de la gradinita,am fost bucurosi fiindca in primavara asta,am mers in excursie la munte

2011-05-02 la 08:38
alirin99
alirin99

Copiii iubesc Chuggington caci le urmaresc cu placere primavara asta!

2011-05-01 la 22:14
alirin99
alirin99

Chuggington vine repede cu bucurii pentru copii!

2011-05-01 la 22:14
alirin99
alirin99

Primavara asta Chuggington aduce mii de bucurii tuturor copiilor!

2011-05-01 la 22:13
mihaela safta
mihaela safta

Cind vine primavara si auzim glasuri de copii in parc,ne bucuram si noi parintii pentru ei

2011-05-01 la 19:48
mihaela safta
mihaela safta

A venit primavara!Sunteti bucurosi copii?

2011-05-01 la 19:45
mihaela safta
mihaela safta

Primavara asta mami ne-a promis ca ne cumpara un DVD, fiindca am fost copii cuminti si noi ne bucuram foarte mult

2011-04-29 la 13:11
shtephy
shtephy

Anotimpul primavaar pentru mine e cel mai frumos anotimp.Toti copii ne bucuram sa vedem soarele cum scalda umilele flori.Bucurii nespuse imi ofera primavara!

2011-04-29 la 11:43
shtephy
shtephy

Ma bucur mult ca e primavaar.Acum eu pot ,cu alti copii,sa plantez flori si sa aduc mamei multe bucurii.

2011-04-29 la 11:40
shtephy
shtephy

Doar faptul ca primavara vine in fiecare an si totul e in sarbatoare,ne umple sufletul de bucurii,noua ,frumosilor copii.

2011-04-29 la 11:37
shtephy
shtephy

Ce bine-mi pare! Primavara e frumoasa! Ea bucurii imparte Dragilor copii.

2011-04-29 la 11:34
shtephy
shtephy

Ce primavara frumoasa! Cu multe bucurii ne insoteste Pe noi,ai mamelor dragi copii.

2011-04-29 la 11:32
shtephy
shtephy

Eu am multe bucurii Cand ma intalnesc cu alti copii noi cu toti iesim in parc Sa sarim si sa strigam Primavara a sosit!

2011-04-29 la 11:29
shtephy
shtephy

Primavara e pentru copii Timpul preferat pentru bucurii Toti iesim degrab afara Ca sa ne vada soarele iara.

2011-04-29 la 11:23
alirin99
alirin99

Bine ai venit, iubita primavara! Ce bucurii ai adus anul acesta pentru copii?

2011-04-29 la 10:05
alirin99
alirin99

Uraaa! Primavara a sosit cu bucurii pentru copii!

2011-04-29 la 10:04
alirin99
alirin99

Bucuriile-s imense pentru copii in aceasta primavara!

2011-04-29 la 10:04
alirin99
alirin99

Pentru voi, copii, primavara a venit cu bucurii!

2011-04-29 la 10:03
alirin99
alirin99

Haideti, dragi copii, in gradini si prin livezi! Primavara a adus mii de bucurii!

2011-04-29 la 10:03
alirin99
alirin99

Primavara a sosit cu alaiul ei de flori si bucurii pentru copii!

2011-04-29 la 10:03
rekaalina
rekaalina

Primavara a sosit/ghiocelul a iesit/Doi copii stau pe-o banca/Si asteapta bucurii.

2011-04-29 la 08:28
danagroll
danagroll

Primavara - faptul ca natura se trezeste la viata - aduce bucurii multor copii dornici de a-si pertece timpul in splendoarea naturii!!

2011-04-29 la 08:24
florydogaru
florydogaru

Primavara, copii, bucurii Iepurasul le-a adus la copii Multe, multe bucurii, ca au multe jucarii Dar acum ca-i primavara ne aduce si verzeala Si in parcuri vom iesi sa ne jucam cu jucarii

2011-04-28 la 22:06
florydogaru
florydogaru

Copii sunt fericiti, Primavara a venit Chugginngton ne-a duce noua Bucurii pentru copii

2011-04-28 la 22:04
florydogaru
florydogaru

Primavara, copii, bucurii primavara asta vom avea bucurii pentru ca noul DVD Chugginngron a aparut pentru copii

2011-04-28 la 22:03
florydogaru
florydogaru

primavara infloreste toata tara Bucurii pe copii de-or avea un DVD

2011-04-28 la 22:02
florydogaru
florydogaru

primavara infloreste inimile de copii Ce ne-aduce noua-n viata multe, multe bucurii.

2011-04-28 la 22:00
florydogaru
florydogaru

Primavara, copii, bucurii Primavara, primavara noi de mult te asteptam Copii au bucurii cand se joaca la nisip.

2011-04-28 la 21:59
mihaela safta
mihaela safta

Primavara aduce multa bucurie in sufletul copiilor

2011-04-28 la 20:55
mihaela safta
mihaela safta

In sfirsit a sosit primavara si copiii sunt bucurosi de venirea ei

2011-04-28 la 20:49
tesymo
tesymo

Tuturor copiilor, Chugginngton le aduce, cu ocazia acestei primaveri , o mica bucurie pe ecranele televizoarelor.

2011-04-28 la 12:00
tesymo
tesymo

Bun venit primavara! Copii te asteapta de mult timp, cu bucrie in suflet pentru ca stiu ca aduci multa caldura si veselie.

2011-04-28 la 11:57
tesymo
tesymo

Pe terasa noi iesim, cafelutza sa ne-o bem, primavara a venit, vremea s -a incarzit, copii sunt bucurosi, jocuri noi au descoperit.

2011-04-28 la 11:50
tesymo
tesymo

Primavara a sosit, pasarile au venit, copii sunt fericiti, fug dupa porumbei , se vede bucuria in ochii lor.

2011-04-28 la 11:37
alirin99
alirin99

Prea iubita primavara mi-aduce-n dar mii de bucurii sa le-mpart cu toti copiii!

2011-04-28 la 10:30
alirin99
alirin99

Pentru noi, copiii cuminti, vine primavara cu mii de bucurii si jucarii!

2011-04-28 la 10:30
alirin99
alirin99

Vino, draga primavara, la copii cu multe bucurii!

2011-04-28 la 10:29
alirin99
alirin99

Copii, primavara a sosit pentru voi cu mii de bucurii!

2011-04-28 la 10:29
alirin99
alirin99

Primavara vine cu mii de bucurii pentru toti copiii!

2011-04-28 la 10:28
alirin99
alirin99

Ah! Ce multe bucurii aduce iubita primavara pentru copii!

2011-04-28 la 10:28
tesymo
tesymo

Primavara trece'n graba si ne bucuram de venirea verii. Impreuna cu copii nostrii vom merge la mare sa ne bucuram de apa marii, plaja, nisip.....

2011-04-27 la 23:31
tesymo
tesymo

Vara se apropie, primavara trece iar, dar cu siguranta copii nu vor uita ca de Paste au primt multe dulciuri care ii bucura nespus de mult.

2011-04-27 la 23:29
tesymo
tesymo

Primavara a venit, copii si parintii sunt bucurosi ca pot sta mai mult timp la soare si la joaca.

2011-04-27 la 23:26
andreatacuqyahoo.com.au
andreatacuqyahoo.com.au

Primavara a sosit si in sufletele copiilor aduce numai bucurii

2011-04-27 la 10:41
tesymo
tesymo

Parcurile sunt pline de copii, bucurie multa e in aer deoarece a venit primavara .

2011-04-27 la 10:39
andreatacuqyahoo.com.au
andreatacuqyahoo.com.au

Primavara e plina de bucurii pentru copii deorece au aparut desenele cu trenuletul CHUGGINTON

2011-04-27 la 10:38
tesymo
tesymo

Floricele pe campiiiiii/ Hai sa le'adunam copiiiii ..... e o melodia preferata de copii care sunt bucurosi sa o auda odata cu venirea primaverii

2011-04-27 la 10:38
tesymo
tesymo

Vremea se incalzeste incet, pasarile se intorc odata cu venirea primaverii, bucuria se vede pe chipul copiilor si a parintilor.

2011-04-27 la 10:33
tesymo
tesymo

A plecat iarna geroasa/ pPrimavara a venit/ Toti copii ies afara/ Se joaca cu jucarii/ Care le aduc multe bucurii.

2011-04-27 la 10:28
tesymo
tesymo

Infrunzesc copacii, florile 'nfloresc, bucurie in tot locul, mai ales la copii ... a venit porimavara...

2011-04-27 la 10:27
tesymo
tesymo

Primavara a sosit/ Gradinile au inflorit/ Floricele noi culegem/ Impreuna cu copii/ Sa le oferim multe bucurii.

2011-04-27 la 10:25
tesymo
tesymo

Oua colorate noi ciocnim, bucurii le oferim copiilor nostrii. Odata cu venirea primaverii a fost si Pastele, motiv pentru care am vopsit multe oua .

2011-04-27 la 10:23
tesymo
tesymo

Se vede bucuria in ochii copiilor cand vad oua colorate. Odata cu venirea primaverii si a Pastelui parintii au colorat multe oua sa ii faca bucurosi pe copii.

2011-04-26 la 22:31
tesymo
tesymo

Pentru ca a venit caldura si primavara, mergem in parc sa ne jucam cu multi copii. Toti vor la trenuletul de lemn care ii face sa fie veseli si bucurosi

2011-04-26 la 22:29
tesymo
tesymo

Primavara aceasta e mai calduroasa decat inm alti anii. Copii au iesit la joaca si se joaca cu iepurasii colorati care le aduc bucurii in suflet

2011-04-26 la 22:26
tesymo
tesymo

Copii se bucura de fiecare data cand vine primavara care le aduce multa lumina, caldura si multe bucurii.

2011-04-26 la 22:25
tesymo
tesymo

Primavara asta le-a adus multa bucurie copiilor, si in plus iepurasul a venit cu mai multa cadouri decat in anii trecuti.

2011-04-26 la 22:23
tesymo
tesymo

Primavara a venit/ Bucurie le-a adus/ Tuturor copiilor care strang floricele din gradina.

2011-04-26 la 22:18
scenic
scenic

Noi avem vreo doi copii/invitati la noi la cina/Ne-aduc multe bucurii/Si pentru ca este primava/Noi masa o luam afara.

2011-04-26 la 19:28
scenic
scenic

Acum este primavara/Voi copii iesiti pe-afara/Ne aduceti bucurii/Pentru voi mereu vom fi/Parinti!

2011-04-26 la 19:26
scenic
scenic

Primavara ,voi copii/Ne aduceti bucurii/Toata ziua va jucati/La desene va uitati.

2011-04-26 la 19:25
claudia94
claudia94

O primavara plina de bucurii, de la parinti pentru voi copii !

2011-04-26 la 19:22
claudia94
claudia94

Cate bucurii , Pentru voi copii ! Primavara are, Cer albastru si mult soare !

2011-04-26 la 19:22
claudia94
claudia94

Bucuriile primaverii toti copiii le iubesc :)

2011-04-26 la 19:21
claudia94
claudia94

Primavara dragi copii, are numai bucurii !

2011-04-26 la 19:03
looloo
looloo

a venit la noi din nou primavara cu bolerou si a adus pentru copii un sac mare de bucurii

2011-04-26 la 18:29
looloo
looloo

primavara buclucasa a adus la noi acasa multe multe bucurii pentru cei mai buni copii

2011-04-26 la 18:27
looloo
looloo

primavara, zana buna! tu aduci pentru copii mii si mii de bucurii

2011-04-26 la 18:26
looloo
looloo

pentru copii, primavara este anotimpul eternei iubiri si a inceperii unui nou sezon de mari bucurii

2011-04-26 la 18:26
alirin99
alirin99

Vai, ce mare bucurie! Primavara a sosit cu mii de bucurii pentru copii!

2011-04-26 la 16:32
alirin99
alirin99

Vreau sa-ti spun, draga primavara, ca tu aduci bucurii nemasurate pentru toti copiii tarii!

2011-04-26 la 16:32
alirin99
alirin99

Noi, copiii indragim cel mai mult plimbarile si joaca prin parcurile inverzite primavara, cea cu mii de bucurii!

2011-04-26 la 16:31
alirin99
alirin99

Ura! Primavara cea frumoasa a sosit pentru copii si ne-aduce mii de bucurii!

2011-04-26 la 16:31

btn_anunturi

Reclama
close_button